Sesje w Idea Bank

Instytucja Idea Bank istnieje od 1991 roku i jej siedziba znajduje się w Warszawie. Bank swoje usługi adresuje do wszystkim do przedsiębiorców, w szczególności do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, małych firm i przedsiębiorstw. Firma bankowa stara się sprostać wymaganiom biznesmenów poprzez maksymalne ograniczenie formalności. Jak i również ułatwienie dostępu do konta i dokonywania dużych operacji finansowych nawet z poziomu smartfona. Dodatkowym udogodnieniem są darmowe programy dla każdego Klienta to na przykład program do fakturowania, wirtualny sejf, czy też mobilny wpłatomat.

W zakresie oferty kredytowej Idea Bank skupia się na kredytach zabezpieczonych hipoteką, kredytach inwestycyjnych oraz mikropożyczkach. Idea Bank oferuje także produkty depozytowe (depozyty terminowe, depozyty negocjowane, ROR i rachunki oszczędnościowe) oraz produkty inwestycyjne.

Większość banków, w tym Idea Bank, realizują przelewy za pomocą elektronicznego systemu Elixir. Polega on głównie na przesyłaniu poleceń przelewów między bankami z pośrednictwem KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa).

Realizowanie przelewów przez system Elixir wykonywane jest w dni robocze od poniedziałku do piątku. W weekendy, święta i dni wolne od pracy system Elixir nie działa. Jeśli natomiast wysyłamy pieniądze w obrębie tego samego banku to środki będą widoczne natychmiastowo, bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia.

Sesje wychodzące Idea Bank

Sesja wychodząca – to przybliżony czas, w którym przelew powinien być wysłany z rachunku w Idea Bank. Z uwagi na duże ilości przelewów, jakie codziennie przechodzą przez systemy Idea Banku czas, kiedy przelew zostanie zaksięgowany może się różnić od kilku do kilkunastu minut.

I sesja: 9.30 (dla przelewów zleconych do godziny 7:30)

II sesja: 13.30 (dla przelewów zleconych do 12:15)

III sesja: 16.00 (dla przelewów zleconych do 15:00)

Sesje przychodzące Idea Bank

Sesje przychodzące to przybliżony czas, w którym przelew powinien być widoczny na rachunku odbiorcy w Idea Bank. Z uwagi na duże ilości przelewów, jakie codziennie przechodzą przez systemy Idea Banku, czas, kiedy przelew zostanie zaksięgowany może się różnić od kilku do kilkunastu minut.

I sesja: 10.30

II sesja: 14.30

III sesja: 16.30