Sesje wychodzące Pekao S.A.

Płacenie rachunków czy robienie zakupów przez internet za pomocą przelewu jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod płatności bezgotówkowych. Przelew bankowy możemy wykonać łatwo i szybko. Większość przelewów jest wykonywanych za pomocą systemu Elixir.

Wiele przelewów międzybankowych w Polsce obsługiwane są przez Krajową Izbę Rozliczeniową, będąc realizowane przez Elektroniczny System Rozliczeń ELIXIR. Każdy bank ustala indywidualne godziny, kiedy odbiera oraz przekazuje przelewy do systemu. Inaczej są to tak zwane sesje przychodzące oraz sesje wychodzące.

We wszystkich bankach zlecenie przelewu trwa około kilku minut, ale zanim pieniądze dotrą na konto odbiorcy, może upłynąć nawet kilkanaście godzin. Najlepiej przed wykonaniem przelewu sprawdzić, kiedy Bank Pekao SA księguje przelewy przychodzące i wychodzące.

Sesje wychodzące Pekao S.A.

Instytucja bankowa — Bank Pekao istnieje od 85 lat. Obecnie bank posiada sieć około 1000 oddziałów na terenie całego kraju, dysponuje ponad 1700 bezpłatnymi bankomatami. Bank przyjmuje polecenia przelewu składane w formie:

  • Przelewu;
  • Dokumentów papierowych na standardowych formularzach.

W Banku Pekao sesja wychodząca — godzina, o której pieniądze zostają wysłane z rachunku nadawcy w Banku Pekao SA. Godziny dotyczą dni roboczych.

  • 08:30;
  • 12:30;
  • 15:00.

Sesje przychodzące Pekao S.A.

Wszystkie rozliczanie należności i zobowiązań dokonywane jest w określonych blokach czasowych od poniedziałku do piątku. W każdym dniu rozrachunkowym, komunikaty pomiędzy bankami wymieniane są w trzech sesjach rozliczeniowych, których dokładne godziny ustalone są przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Sesja przychodząca w banku Pekao to godzina, o której pieniądze powinny pojawić się na koncie:

  • 11:00;
  • 15:00;
  • 17:30.

Większość terminów realizacji przelewu zleconego w banku Pekao S.A zależy od godziny złożenia dyspozycji oraz od dnia tygodnia i systemu rozliczeń banku odbiorcy. Okres ten może trwać od 6 godzin do 3 dni. Godziny przelewów dotyczą kont indywidualnych.

Wszystkie przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, np. w weekend, realizowane są w najbliższym dniu roboczym. W przypadku przelewów zewnętrznych zleconych z datą bieżącą, ale po ostatniej sesji wychodzącej, są realizowane w pierwszej sesji najbliższego dnia roboczego.