Sesje w Eurobank

Bank Eurobank powstał w 2003 roku i jego siedziba znajduje się we Wrocławiu. Firma bankowa specjalizuje się w udzielaniu kredytów konsumpcyjnych i hipotecznych. Bank Eurobank oferuje swoim klientom konta osobiste, możliwość zakładania lokat pieniężnych, udostępnia karty płatnicze i kredytowe.

Banki, w tym Eurobank, realizują przelewy za pomocą elektronicznego systemu Elixir, który polega na przesyłaniu poleceń przelewów między bankami z pośrednictwem KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa).

W Eurobanku możemy wykonać przelewy ELIXIR bądź Express ELIXIR. Transakcje pierwszego typu pozbawione są opłat. Przelewy ekspresowe wiążą się natomiast z dodatkowymi kosztami. Ekspresowe transakcje mogą jednak zostać zrealizowane nawet w 10 minut.

System Elixir robi przelewy od poniedziałku do piątku. W przypadku weekendów lub dni wolnych od pracy przelewy zostaną obsłużone podczas pierwszej sesji w najbliższym dniu roboczym.

Sesje wychodzące Eurobank

Sesja wychodząca – to przybliżony czas, w którym przelew powinien być wysłany z rachunku w Eurobank. Z uwagi na duże ilości przelewów, jakie codziennie przechodzą przez systemy Eurobank czas, kiedy przelew zostanie zaksięgowany może się różnić od kilku do kilkunastu minut.

Eurobank sesje przelewów wychodzących są realizowane w następujących sesjach:

  • 7:30;
  • 11:30;
  • 14:30

Sesje przychodzące Eurobank

Sesja przychodząca – to przybliżony czas, w którym przelew powinien być widoczny na rachunku odbiorcy w Eurobanku. Z uwagi na duże ilości przelewów, jakie codziennie przechodzą przez systemy Eurobanku czas, kiedy przelew zostanie zaksięgowany może się różnić od kilku do kilkunastu minut.

Eurobank sesje przelewów przychodzących są realizowane w trzech turach:

  • 11:00;
  • 15:00;
  • 17:00.

Przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym. Przelewy zewnętrzne zlecone z datą bieżącą, ale po ostatniej sesji wychodzącej, są realizowane w najbliższym dniu roboczym.