Gdzie szukać pożyczki 24h? Jakie są koszty?

Rynek pożyczek pozabankowych charakteryzuje się między innymi dużą czujnością w odpowiadaniu na potrzeby potencjalnych wnioskodawców. Jedną z nich jest bez wątpienia możliwość uzyskania pożyczki 24h na dobę i najlepiej 7 dni w tygodniu. Takie potrzeby dyktowane są prawdopodobnie zmieniającym się stylem życia społeczeństwa, jak również chronicznym brakiem czasu. Gdzie zatem szukać pożyczek dostępnych całą dobę i na jakie koszty z nimi związane trzeba się przygotować?

Pożyczki 24h – najważniejsze aspekty

Jedną z podstawowych cech pożyczek 24h jest maksymalnie uproszczona procedura składania wniosku. W związku z charakterem tego typu zobowiązań, jedynym sposobem na skorzystanie z nich jest urządzenie z dostępem do Internetu oraz ważny dowód osobisty. Ważnym jest jednak, aby wartości “24h” nie pojmować całkowicie dosłownie. Decydując się bowiem na złożenie wniosku, trzeba mieć na uwadze kilka dodatkowych aspektów.

Procedowanie wniosku a wypłata środków

Firmy pożyczkowe udzielające pożyczek 24h mają bezpośredni wpływ na czas procedury przyjmowania i weryfikacji wniosków. Trzeba też pamiętać, że w przypadku obsługi klientów poza godzinami pracy oddziałów, decyzje pożyczkowe podejmowane są w wyniku procesu zautomatyzowanego. Wszystko to rzeczywiście wpływa na możliwość uzyskania pozytywnego rozpatrzenia wniosku o każdej porze w ciągu doby i każdego dnia w tygodniu. 

Niestety szybkość zaksięgowania środków na koncie pożyczkobiorcy, nie zależy już od instytucji pożyczkowej. Szczególną uwagę przy wyborze oferty pożyczki 24h trzeba więc zwrócić na listę banków, w których dany pożyczkodawca posiada swoje konta. Jeżeli bowiem rachunek osobisty wnioskodawcy będzie znajdował się w instytucji bankowej, która nie znajdzie się na liście pożyczkodawcy, to na księgowanie środków może poczekać nawet kilka dni. Wszystko zależy od godzin sesji przychodzących w banku i od tego, czy pożyczka została zaciągnięta w weekend czy w dzień roboczy.

Warto wybierać takich pożyczkodawców, którzy posiadają konta bankowe w tej samej instytucji bankowej, gdyż można wówczas liczyć na księgowanie środków w ramach wewnętrznego przelewu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, jeżeli pożyczka została przyznana w weekend po godz. 20, to wypłata pieniędzy będzie możliwa jedynie w obrębie tego samego banku.

Godziny pracy pożyczkodawcy i wymagane dokumenty

W sytuacji, w której wniosek o pożyczkę ma zostać złożony w godzinach nocnych, sytuacja jest jasna. Jedynym sposobem uzyskania pożyczki jest przejście całej procedury online. Jeżeli natomiast potrzeba zaciągnięcia zobowiązania pojawi się w weekend, to istnieje możliwość udania się do placówki firm pożyczkowych, które choć krócej, to pracują w soboty i niedziele, najczęściej w godzinach 9:00 – 18:00. 

Celem skorzystania z pożyczki 24h trzeba zwrócić dodatkowo uwagę na zestaw dokumentów, których może wymagać pożyczkodawca w procesie weryfikacji wniosku. W znakomitej części przypadków wystarczy sam dowód osobisty, ale potrzeba przedłożenia zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach może znacznie wydłużyć cały proces pożyczkowy.

Którzy pożyczkodawcy oferują pożyczki 24h?

Lista firm pożyczkowych, które zdecydowały się na udostępnienie możliwości przyznawania pożyczek przez całą dobę, nadal się powiększa. Ważne jednak, aby przed dokonaniem wyboru konkretnej oferty, dokładnie sprawdzić jej wszystkie kluczowe parametry. Pomocne w tym mogą być porównania dostępne w serwisach tematycznych np. https://chwilowo.pl/chwilowki-24-7/

Jednym z wyznaczników, dla których wybór padnie na tę, a nie inną ofertę będzie z pewnością dostępna wartość pożyczki. Najwyższą kwotowo propozycję posiada firma Szybka Gotówka. U tego pożyczkodawcy można bowiem wnioskować nawet o 6000 zł. Nieco mniej, bo 5000 zł swoim klientom oferuje firma Kuki.

Kolejną kluczową kwestią dla wyboru konkretnej pożyczki 24h jest konieczność oceny przez wnioskodawcę jego możliwości spłaty pożyczki w określonym czasie. Najbardziej elastyczne pod tym względem są firmy: Szybka Gotówka i Wonga. Oferują one możliwość pożyczenia pieniędzy odpowiednio nawet na 65 i 60 dni.

W wyborze pożyczkodawcy warto również kierować się opiniami o firmie, a także aspektami, o których wspominaliśmy wcześniej, czyli listą banków, w których instytucja posiada konta oraz wymaganymi w procesie weryfikacyjnym dokumentami.

Koszty związane z pożyczkami 24h

Nawet jeżeli wniosek o pożyczkę trafi do pożyczkodawcy w godzinach nocnych lub w weekend, nie zmienia to faktu, że większość firm oferuje obecnie pierwszą pożyczkę za darmo. Jest to niezwykle istotne w kwestii wyboru oferty pożyczki 24h. Jeżeli bowiem wnioskodawca będzie korzystał z propozycji firmy pożyczkowej po raz pierwszy, może liczyć na objęcie wspomnianą promocją. Przed złożeniem wniosku należy więc koniecznie sprawdzić, która firma proponuje powyższe warunki.

Może się zdarzyć, że pożyczkobiorca kierując się pozytywnymi doświadczeniami związanymi z korzystaniem z usług konkretnej firmy pożyczkowej, postanowi zaufać jej ponownie. Ważne, aby zdawał sobie wówczas sprawę z możliwych kosztów, które przyjdzie mu ponieść:

  • koszty wynikające z wartości RRSO – im wyższa wartość procentowa, tym koszty będą większe;
  • wysokość prowizji;
  • wysokość opłat administracyjnych, przygotowawczych, za udzielenie pożyczki;
  • wysokość kosztów w przypadku przesunięcia terminu spłaty pożyczki;
  • wysokość odsetek karnych innych kar wynikających z umowy.

Wszystkie te wartości składają się na koszt ogólny pożyczki, jak również decydują czy będzie ona opłacalna, nawet w wypadku pojawienia się trudności w terminowej spłacie.

Pożyczki 24h to świetna opcja dla osób zapracowanych i tych, których nieplanowane wydatki zaskakują w najmniej spodziewanym momencie. Tak, jak w przypadku każdej innej pożyczki trzeba jednak skrupulatnie przemyśleć każdą potencjalną ofertę i oszacować wszystkie koszty.