Darmowe pożyczki – haczyki, o których musisz wiedzieć

Darmowa pożyczka jest już dostępna w ofertach wszystkich firm pożyczkowych. Czym są takie darmowe pożyczki i czy rzeczywiście są za darmo? Okazuje się, że jak najbardziej, ale tylko w konkretnych przypadkach.

Darmowe pożyczki – specyfikacja

Zyskiem firmy pożyczkowej udzielającej chwilówki są koszty, jakie musimy ponieść w zamian za pożyczenie pieniędzy. Żadna firma pożyczkowa nie udziela pożyczek za darmo, dlatego że nie jest instytucją charytatywną. Mimo to w celu przyciągnięcia klientów firmy pożyczkowe promują darmowe pożyczki. Słowo „darmowa” bezsprzecznie sugeruje, że za pożyczenie pieniędzy nie trzeba nic płacić i jest to prawda, ale warunek jest jeden – to musi być pierwsza pożyczka konkretnego klienta w wybranej firmie pożyczkowej.

Instytucje pozabankowe starają się zwrócić uwagę nowych klientów i pokazać się im z jak najlepszej strony. Chcą zburzyć mit mówiący o tym, że pożyczki są drogie i powodują w późniejszym czasie same problemy. W sprawdzonych firmach nigdy tak nie jest, a na dowód uczciwości firmy te oferują właśnie darmowe pożyczki. Każdy nowy klient firmy pożyczkowej może dostać pierwszą pożyczkę za darmo, czyli odda tyle, ile pożyczył. Początkowo taki system działał w ramach czasowych promocji, ale teraz jest już standardem, który obowiązuje przez cały czas. Promocja na darmowe pożyczki jest jednak ograniczona wysokością kwot, o jakie można wnioskować. W przypadku większości pożyczkodawców w grę wchodzą tylko darmowe pożyczki do 1000 zł. Jeśli klient chce za pierwszym razem pożyczyć wyższą kwotę (jeśli w ogóle może w danej firmie), to niestety będzie musiał ponieść koszty adekwatne do aktualnie obowiązującego cennika. Więcej dowiesz się na 7pozyczki.pl/darmowe-pozyczki.

Czy opłaca się wziąć darmową pożyczkę?

W celu oceny opłacalności darmowej pożyczki warto przytoczyć bardzo prosty, ale niezwykle obrazowy przykład. Załóżmy, że planujesz zakup sprzętu, którego koszt wynosi 1200 zł. Większość firm pożyczkowych oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, ale w kwocie maksimum 1000 zł. Jeśli zechcesz pożyczyć 1200 zł, być może przyjdzie Ci oddać 1300 zł. Czy nie lepiej byłoby w takiej sytuacji wstrzymać się nieco z zakupem, zebrać własnymi siłami brakujące 200 zł i pożyczyć wspomniany wyżej 1000 zł? W takim przypadku oddasz firmie tylko 1000 zł i kupisz wymarzony sprzęt za 1200 zł. Jeśli zechcesz pożyczyć za pierwszym razem całą sumę, czyli 1200 zł, sprzęt będzie Cię kosztował tak naprawdę 1300 zł. Tracisz na tym 100 zł. Być może nie jest to dużo, ale jest to 1/12 wartości zakupionego sprzętu. Wydając w taki nieroztropny sposób co miesiąc 100 zł, rocznie tracisz dokładnie tyle, ile kosztuje omawiany sprzęt. Niestety za rozrzutność trzeba płacić.

Ten prosty przykład pokazał Ci, że darmowe pożyczki są opłacalne, bo możesz operować pieniędzy bez konieczności płacenia za takie usługi. Ten pierwszy tysiąc zainwestujesz dowolnie i bez kosztów. Przekonasz się, jaki jest standard obsługi w konkretnej firmie i zyskasz doświadczenie, które pomoże Ci podejmować decyzje w sprawie ewentualnych przyszłych pożyczek.

Wniosek o darmową pożyczkę

Wnioskowanie o darmową pożyczkę online jest proste. Wystarczy wejść na stronę 7POŻYCZKI i sprawdzić ranking darmowych pożyczek, a następnie wybrać firmę, która Twoim zdaniem ma najlepszą ofertę. Jednym kliknięciem możesz przejść bezpośrednio na stronę internetową wybranej firmy i wypełnić wniosek. Darmowe pożyczki są udzielane bez wychodzenia z domu. Wszystko, co trzeba zrobić, to określić kwotę pożyczki oraz termin spłaty. Kalkulator od razu wykona dla Ciebie symulację kosztów, a jeśli pożyczka będzie do 1000 zł, to zapłacisz za nią 0 zł.

Kolejny krok to wypełnienie formularza ze swoimi danymi. W tym celu należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, adres e-mail oraz adres. Niekiedy potrzebne jest też określenie rodzaju uzyskiwanego dochodu (praca, własna działalność gospodarcza, renta lub brak zatrudnienia) oraz wskazanie miesięcznego przychodu i wydatków. Na koniec wystarczy zaakceptować wszystkie zgody prawne i wysłać formularz do rozpatrzenia. Wnioski o darmowe pożyczki są w większości przypadków rozpatrywane w 15 minut. Tylko czasami trzeba poczekać na decyzję do 24 godzin. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze są przelewane na rachunek bankowy klienta i zaczyna biec termin spłaty trwający z reguły 30 dni.

Pamiętaj: darmowe pożyczki są pomocne, ale decyzję o zadłużeniu zawsze podejmuj po dokładnym zastanowieniu i sprawdzeniu wszystkich ofert.