Sesje w Nest Bank

Instytucja bankowa Nest Bank to jeden z banków uniwersalnych działających na naszym krajowym podwórku. Jest to polski bank, który został założony w 1995 roku jako FM Bank SA. W naszym kraju główna siedziba Nest Banku znajduje się w Warszawie oraz w Gdańsku.

Najpopularniejszym produktem Nest Banku jest Nest Konto. Charakteryzuje się ono bezwarunkowym brakiem opłat za podstawowe operacje bankowe. Wraz z jego otwarciem, mamy możliwość skorzystania z promocyjnej 3-miesięcznej lokaty z jednym z najwyższych oprocentowań na rynku. Nest Bank oferuje stabilne i godne zaufania produkty zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Bank swój przekaz kieruje głównie do rodzin, oferując bezpieczeństwo zgromadzonych środków finansowych.

Jednym z głównych priorytetów banku jest zapewnienie swoim klientom całodobowego dostępu do swoich usług poprzez bankowość mobilną i internetową. Podczas wykonywania szeregu transakcji internetowych np. dokonując zakupów, opłat za media, spłat kredytów oraz pożyczek używamy przelewów międzybankowych. Jednym z najpopularniejszych systemów umożliwiających taką transmisję jest system ELIXIR

System Elixir obsługuje rozliczenia międzybankowe w Polsce. Dzięki niemu możemy wykonać przelew z jednego banku działającego na terenie naszego kraju do drugiego. W ciągu doby są trzy sesje wychodzące i przychodzące. Przelewy wykonywane są tylko w dni robocze. Warto zapamiętać podane poniższe godziny, jeśli chcemy wiedzieć, kiedy dotrze do nas przelew z wynagrodzeniem z pracy lub z zaciągniętej chwilówki.

Sesje wychodzące Nest Bank

W dzisiejszych czasach z komputerów i smartfonów korzysta każda osoba, więc wykonanie przelewu nie jest żadną filozofią. Przelanie pieniędzy zajmuje raptem chwilę i w większości przypadków nic nie kosztuje. Zdarzają się jednak sytuacje, w których bardzo zależy nam na tym, by odbiorca otrzymał środki w możliwie najkrótszym czasie. Zlecając klasyczny przelew Elixir jesteśmy uzależnieni od godzin księgowania obowiązujących zarówno w naszym banku, jak i w banku odbiorcy.

W banku Nest Bank sesja wychodząca określa godzinę, w której pieniądze są wysyłane z konta nadawcy w Nest Banku. Godziny przelewów wychodzących w Nest Bank sesje ELIXIR:

  • I sesja Elixir: 8:30-9:00
  • II sesja Elixir: 11:30-12:00
  • III sesja Elixir: 14:00-14:30

Sesje przychodzące Nest Bank

Sesja przychodząca – to przybliżony czas, w którym przelew powinien być widoczny na rachunku odbiorcy w Nest Banku. Z uwagi na duże ilości przelewów, jakie codziennie przechodzą przez systemy Nest Banku, czas, kiedy przelew zostanie zaksięgowany może się różnić od kilku do kilkunastu minut. Godziny przelewów przychodzących w Nest Bank sesje ELIXIR:

  • I sesja Elixir: 11:30
  • II sesja Elixir: 15:30
  • III sesja Elixir: 17:30 (ostatnia sesja)

Wszystkie przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy oraz przelewy, które zostały zlecone z datą bieżącą, ale po ostatniej sesji wychodzącej, są realizowane w najbliższym dniu roboczym.