Sesje w Banku Pocztowym

W Polsce popularnym bankiem jest — Bank Pocztowy. Bank ten to jeden z wielu banków komercyjnych funkcjonujących na naszym rynku. Instytucja ta powstała w 1990 roku, czego celem była reaktywacja bankowości pocztowej. Bank oferuje szeroką gamę produktów i usług, skierowanych zarówno do klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Klienci banku, mogą korzystać z niektórych usług zarówno w oddziale banku, jak i w placówkach pocztowych na terenie całego kraju.

Poza obsługą w placówkach bankowych i pocztowych bank oferuje również bankowość internetową i telefoniczną. W swojej ofercie bank posiada również produkty ubezpieczeniowe.

Bank Pocztowy korzysta również z przelewów Elixir. Sesje ELIXIR stanowią system rozliczeń za pośrednictwem, których realizowane są przelewy międzybankowe. Od poniedziałku do piątku sesje odbywają się trzy razy w ciągu dnia. Godziny księgowania przelewów są ustalone w taki sposób, by przelew wysłany rano, miał możliwość dotarcia do odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

Sesje wychodzące Bank Pocztowy

Sesja wychodząca – to przybliżony czas, w którym przelew powinien być wysłany z rachunku w Banku Pocztowym. Z uwagi na duże ilości przelewów, jakie codziennie przechodzą przez systemy Banku Pocztowym czas, kiedy przelew zostanie zaksięgowany może się różnić od kilku do kilkunastu minut.

Bank Pocztowy sesje wychodzące (godziny przelewów wychodzących):

  • Przelewy wychodzące złożone do godziny 09:00;
  • Przelewy wychodzące złożone do godziny 13:00;
  • Przelewy wychodzące złożone do godziny 15:00.

Przelewy przesyłane w weekendy są zaksięgowane w następnym dniu roboczym.

Sesje przychodzące Bank Pocztowy

Sesja przychodząca – to przybliżony czas, w którym przelew powinien być widoczny na rachunku odbiorcy w Banku Pocztowym. Z uwagi na duże ilości przelewów, jakie codziennie przechodzą przez systemy Banku Pocztowego, czas, kiedy przelew zostanie zaksięgowany może się różnić od kilku do kilkunastu minut.

Bank Pocztowy sesje przychodzące (godziny przelewów przychodzących):

  • Księgowanie przelewów po godzinie 11:00;
  • Księgowanie przelewów po godzinie 15:00;
  • Księgowanie przelewów po godzinie 17:30.