Rozliczanie PITów online w 2019 i 2020

Jak wiadomo, raz w roku trzeba zająć się rozliczeniem PIT-u. Jest to zadanie, które co by nie mówić, sprawia wielu ludziom problem (co oczywiście skutkuje szukaniem pomocy). Aczkolwiek w przyszłym roku sytuacja może ulec zmianie.
Zastanawiasz się nad tym, jak należy to rozumieć? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym tekście.

Finanse

Rozliczenie PIT-u to jeden z dowodów na to, jak ważna jest dbałość o finanse. Poza tym rozliczenie PIT-u to po prostu obowiązek.
Co do szczegółów, chodzi o usługę Twój e-Pit (rozliczenie podatku dochodowego za ten rok będzie opierać się właśnie na tej usłudze). Warto też podkreślić, że nie można już składać wniosku PIT-WZ.

Trzeba również pamiętać o tym, że rozliczenie PIT-u to zawsze jest zwrot pewnej sumy pieniędzy. Jakiej sumy? Nie sposób odnieść się do tego pytania, gdyż każdy przypadek może być inny. W największym skrócie — PIT zależy od rocznych zarobków.

Jak szybko i łatwo rozliczyć PIT w 2019 i 2020

Koniecznie musimy też skupić się na programie e-pity. To opcja, która jest dostępna dla każdego podatnika. Jak można określić ten program? Na pewno trzeba zaznaczyć, że jest to program, który pozwala na skorzystanie z wszystkich danych (innymi słowy — mowa o danych znajdujących się w przygotowanej deklaracji).
Co więcej, możliwe jest skorzystanie z dodatkowych informacji, czyli informacji, których nie ma w usłudze Krajowej Administracji Skarbowej. Warto również zwrócić uwagę na popularność programu e-pity. Przechodząc od razu do sedna — użytkownicy tego programu rozliczyli już ponad milion PIT-ów.
Trudność z rozliczeniem PIT-u to naprawdę może być przeszłość.

Skoro była mowa o tym, co było, pora na to, co będzie. Należy przez to rozumieć wspomnianą już usługę Twój e-Pit (usługa ta zostanie uruchomiona 17 lutego 2020 roku). Przyda się też odniesienie do wniosku PIT-WZ, który również znalazł się już w tekście.
Zacznijmy może od tego, że e-Pit posiada wszystkie funkcjonalności, które ma PIT-WZ. Ponadto są też dodatkowe uproszczenia (a uproszczeń nigdy za wiele).
Reasumując — rozliczenie PIT-u będzie proste jak nigdy wcześniej.

Warto jeszcze nawiązać do tego, że PIT-WZ to wniosek, w którym znajdowały się dane pozwalające na przygotowanie deklaracji PIT. Ktoś może zapytać, dlaczego takiej opcji już nie będzie? Odpowiedzią jest profil podatnika dotyczący usługi Twój e-Pit.

Rozliczaj online

Jeśli nie chcesz, nie musisz korzystać z przygotowanej deklaracji. Niemniej skorzystanie z tej deklaracji jest bardzo dobrym pomysłem i warto o tym pamiętać. Być może pojawiają się jakieś wątpliwości, ale prawda jest taka, że absolutnie nie ma się nad czym zastanawiać.
Jeżeli jest pomoc, trzeba z tej pomocy skorzystać. Można też powiedzieć, że nie ma najmniejszego znaczenia, czy tematem jest PIT online 2020, czy cokolwiek innego. Zresztą wystarczy wrócić do wstępu (konkretnie do szukania pomocy) — szukanie pomocy niejednokrotnie wiąże się, z tym że należy komuś zapłacić. Naturalnie nie chodzi o jakąś wielką opłatę, ale to nie ma to w tym momencie najmniejszego znaczenia.