Weź kredyt hipoteczny i mieszkaj na swoim

Dom Kredytowy oferuje doskonałe kredyty hipoteczne na dowolny czas. Jest to na pewno sposób na uzyskanie pomocy w zakupie mieszkania, domu czy działki. Wiele osób zabiega o taki kredyt, ponieważ bez niego kupno mieszkania, domu czy ziemi nie jest możliwe, nie każdy w końcu ma znakomitą pensję czy pomoc rodziny, aby kupić mieszkanie za gotówkę. Polakom podoba się bycie na swoim, a wynajmowanie mieszkania to bardzo drogie rozwiązanie, jego koszt to około 2000-3000 złotych, często tyle, ile wynosi pensja jednej osoby. Lepiej ubiegać się o kredyt hipoteczny niż wynajmować lokum i płacić za nic – kredyt pozwala sfinansować zakup lokalu użytkowego i jest doskonałym sposobem na uzyskanie trwałej wartości – mieszkanie po spłaceniu będzie własnością danej osoby, a później jej spadkobierców. 

Jak uzyskać kredyt?

Obecnie trzeba zbadać możliwości uzyskania kredytu hipotecznego w kilku bankach – można to zrobić samodzielnie, można poprosić o pomoc doradcę. Banki badają możliwości udzielenia kredytu i sprawdzają starannie kredytobiorcę, określają jego zdolność kredytową – bywa tak, że ktoś wnioskuje np. o 200 000 złotych, a bank jest gotów pożyczyć np. 100 000 złotych. Dokładnie badają jakie są zobowiązania finansowe, jaka jest historia kredytowa danej osoby, czy brała kredyty i je spłacała, czy nie ma tzw. złych, czyli niespłaconych długów. Znaczenie mają także wiek kredytobiorcy, jego zarobki oraz codzienne wydatki, czyli ile wydaje na utrzymanie, opłaty za mieszkanie, samochód i dzieci. Warto pamiętać, że samochód oraz dzieci to duże obciążenia kredytowe. Maluchom trzeba zapewnić jedzenie, ubranie i wykształcenie i to są już spore sumy. Samochód to koszty paliwa, OC, napraw, czyli także spore obciążenie domowego budżetu. Dodatkowo na zdolność kredytową wpływa również posiadanie karty kredytowej – jest to wysokooprocentowany kredyt, spory wydatek. Zaleca się likwidację karty kredytowej oraz limitu kredytowego w koncie przed ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Brak historii kredytowej, czyli informacji o kredytach branych i spłacanych przez kredytobiorcę to także zła wiadomość – osoba, która nie zaciągała pożyczek to marny klient dla banku. Kredyt hipoteczny wymaga posiadania wkładu własnego, czyli przeważnie 20 procent wartości danego mieszkania. Jest to spora kwota, ale przez kilka lat można odłożyć 30 000-40 000 złotych. 

Na ile lat warto wziąć kredyt?

Kredyt warto pobrać na 10-20 lat, według ekspertów https://domkredytowy.pl/najtanszy-kredyt-hipoteczny/. Nie zaleca się zaciągania kredytu na 30-40 lat, ponieważ to duże obciążenie – nie wiadomo, czy będzie praca, czy zdrowie dopisze, czy dana osoba dożyje spłacenia takiego kredytu. W przeszłość odchodzą kredyty hipoteczne udzielane na 40-50 lat. Poza tym im dłuższy czas kredytowania, tym wyższe oprocentowanie. Kredyt warto ubezpieczyć na wypadek przewlekłej ciężkiej choroby lub śmierci. Wówczas spadkobiercy otrzymają mieszkanie wolne od długu, a resztę kredytu pokryje ubezpieczenie. 

Dom Kredytowy chętnie pomoże klientom w uzyskaniu takiego kredytu. Warto poszukać sojusznika, który będzie nieocenionym wsparciem. Banki różnie podchodzą do zdolności kredytowej i bywa tak, że nawet dobrze sytuowanej osobie nie wszystkie banki udzielą kredytu hipotecznego.