Sesje w Santander

Marka Santander Consumer Bank rozpoczęła swoją działalność w 2006 roku. Wchodzi ona w skład hiszpańskiej Grupy Santander obecnej na polskim rynku od 2001 roku.

Instytucja bankowa koncentruje działalność na rynku consumer finance, czyli kredytów konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych oraz lokat dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Oferuje również produkty ubezpieczeniowe, depozyty, karty kredytowe oraz kredyty gospodarcze przygotowane specjalnie dla dealerów i komisów samochodowych. Oferta Santander Consumer Banku jest dostępna w 314 placówkach w całej Polsce

Banki, w tym Santander, realizują przelewy za pomocą elektronicznego systemu Elixir, który polega na przesyłaniu poleceń przelewów między bankami z pośrednictwem KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa).

Wymiana ELIXIR, również dla Santander, ma miejsce od poniedziałku do piątku (w dni robocze) z pominięciem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W ten instytucji możemy zrealizować przelewy w systemie ELIXIR, Express ELIXIR oraz SORBNET. Sesje ELIXIR odbywają się według poniżej przedstawionego harmonogramu.

Sesje wychodzące Santander

Pieniądze wysłane do innego banku mogą trafić do odbiorcy za kilka godzin albo dopiero następnego dnia roboczego. Zależy to przede wszystkim od pory, o której klient wyda dyspozycję przesłania środków

Do przekazywania przelewów banki wykorzystują system ELIXIR, czyli międzybankowy system pośredniczący w elektronicznej wymianie komunikatów o zleceniach płatniczych oraz wierzytelnościach. Według zasad księgowania w tym systemie przelewy powinny być realizowane w trzech sesjach. W Santander pieniądze zostaną wysłane o godzinie:

I sesja 08:15;

II sesja 12:15;

III sesja 14:45.

Sesje przychodzące Santander

Ludzie na całym świecie codziennie wykonują miliony przelewów. Przelew pieniędzy cieszy się coraz większą popularnością i coraz częściej korzystają z niej pracodawcy. Najszybciej księgowane są środki na rachunkach prowadzonych w tym samym banku. W ich przypadku operacja może trwać zaledwie ułamki sekund. W tym banku pieniądze trafią na konto w Santander Consumer Banku po godzinie:

I Sesja 11:00;

II Sesja 15:00;

III Sesja 18:00.

Wszystkie przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym. W przypadku przelewów zewnętrznych zleconych po 18:00 są realizowane w najbliższym dniu roboczym.

Osobom, którym zależy na szybkim przelaniu pieniędzy na rachunek odbiorcy, możemy skorzystać z przelewu natychmiastowego lub ekspresowego. Ta opcja nie jest jednak dostępna w każdym banku.