Sesje w PKO BP

PKO Bank Polski to jeden z największych i zarazem najstarszych banków w Polsce. W ofercie banku znajdują się produkty skierowane do wszystkich sektorów rynku: klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, korporacji itp.

Obecnie bank PKO posiada ponad 1300 placówek, około 1000 agencji i 3065 bankomatów. Instytucja ta również oferuje aplikację mobilną iPKO, która przoduje pod względem liczby użytkowników. Siedziba banku znajduje się w Warszawie.

W wielu bankach to właśnie przelew bankowy jest jedną z najpopularniejszych form przekazywania środków finansowych między klientami indywidualnymi, firmami i bankami. Przesyłać pieniądze można:

  • Zwykły przelew, składany osobiście w banku, telefonicznie lub listownie;
  • Przelew przez internet.

Przelew to usługa, która umożliwia w sposób bezgotówkowy dokonywanie różnych finansowych transakcji. Jest to operacja bardzo popularna ze względu na jej szybkość oraz bezpieczeństwo. Obecnie przelewy przychodzące i wychodzące księgowane są o różnych godzinach, w zależności od banku. Warto sprawdzić, kiedy odbywa się to w PKO BP.

Sesje wychodzące PKO BP

Codziennie we wszystkich bankach w Polsce przeprowadzane są przelewy w sesjach przychodzących i wychodzących. Podczas sesji wychodzącej są wysyłane zlecone przez klientów banku przelewy. Wszystkie przelewy z konta w PKO Banku Polskim do innego banku są one realizowane zgodnie z harmonogramem sesji ELIXIR:

  • I sesja ELIXIR – godzina 08:00;
  • II sesja ELIXIR – godzina 11:45;
  • III sesją ELIXIR — godzina 14:30.

W przypadku, jeśli zlecisz realizację polecenia przelewu na rachunek prowadzony w innym banku po godzinie 14:30 i nie wskażesz przyszłej daty realizacji. To Twój rachunek zostanie automatycznie obciążony z datą złożenia zlecenia, a transakcja zostanie zrealizowana w następnym dniu roboczym.

Sesje przychodzące PKO BP

W trakcie sesji przychodzącej środki przelane z innych banków trafiają na konta klientów danej instytucji finansowej. Ewentualny przybliżony czas księgowania na rachunku przelewu przychodzącego w PKO Banku Polskim z innych banków:

  • I sesją ELIXIR – godzina 11:30;
  • II sesją ELIXIR – godzina 15:10;
  • III sesją ELIXIR — godzina 17:30

Sesje ELIXIR odbywają się wyłącznie w dni robocze. Warto pamiętać, aby nie dokonywać płatności na ostatnią chwilę. Gdyż może się okazać, że spóźnimy się np. ze spłatą raty, ponieważ przelew nie dotrze do odbiorcy tego samego dnia. Biorąc pod uwagę powyższe zestawienia sesji wychodzących i przychodzących możemy tego uniknąć. Warto, więc sprawdzić, kiedy nasz przelew dotrze i mieć pewność, że płatność będzie uiszczona na czas.