Sesje w Millennium Bank

Najlepsza instytucja Bank Millennium to ogólnopolski, uniwersalny bank istniejący od 1989 roku. Oferta banku kierowana jest do klientów indywidualnych, osób prowadzących własną działalność gospodarczą, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Osoby, które chcą skorzystać z usług banku wybierają najczęściej placówki tradycyjne, bankowość telefoniczną, internetową i mobilną.

Dzięki bankowości internetowej czy mobilnej przelew do innego banku możemy zlecić o każdej porze dnia i nocy, ale gotówka do odbiorcy trafi dopiero po sesji rozliczeniowej w systemie KIR.

Obecnie instytucja bankowa realizuje przelewy w systemie ELIXIR i Ekspress ELIXIR. Wszystkie transakcje Express ELIXIR pozwalają na przesłanie środków w zaledwie kilka sekund. Sesje tradycyjnych przelewów ELIXIR odbywają się według poniżej przedstawionego harmonogramu.

Sesje wychodzące Millennium Bank

Przelewy wewnątrz banku zazwyczaj są realizowane niezwłocznie. Czasem trwa to kilkadziesiąt sekund, ale kwestia pojawienia się środków na docelowym rachunku to po prostu odświeżenie systemu bankowego. Wszystkie sesje wychodzące z banku Bank Millennium to przelewy wychodzący, które są przekazywane do rozliczenia międzybankowego.

  • 10:30-11:00 (zlecenie przelewu złożone do godziny 8.10);
  • 14:30-15:00 (zlecenie przelewu złożone do godziny 12.10);
  • 17:00-17:30 (zlecenie przelewu złożone do godziny 14.30).

Warto jest pamiętać, aby zlecać przelewy w sesji porannej lub popołudniowej. Pamiętaj również, aby nigdy nie zwlekać do ostatniej chwili z wysłaniem ważnego przelewu, np. opłaty za rachunek czy tym bardziej spłaty karty kredytowej. Wszystkie przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym. Wszystkie przelewy po ostatniej sesji realizowane są w najbliższym dniu roboczym.

Sesje przychodzące Millennium Bank

W Banku Millenium sesje przychodzące to godziny, po których pieniądze powinny być dostępne na koncie odbiorcy przelewu. Niewielkie różnice w terminie dostarczenia pieniędzy na konto zależą od terminów sesji rozliczeń międzybankowych. Wszystkie sesje przychodzące do banku to godziny, w których bank odnotuje środki na koncie.

  • Zlecenie przychodzące jest księgowane do godziny 12:00;
  • Zlecenie przychodzące jest księgowane do godziny 15:30;
  • Zlecenie przychodzące jest księgowane do godziny 17:15.