Sesje w Credit Agricole

Instytucja bankowa Credit Agricole to bank należący do jednej z największych grup finansowych na świecie. Działa ona 49 krajach, skupiając aż 52 mln klientów. W swojej ofercie łączą wieloletnie doświadczenie, tradycję oraz dostępne na rynku nowoczesne technologie.

W ofercie Credit Agricole znajdziemy usługi dedykowane nie tylko tradycyjnie klientom indywidualnym, ale również małym i średnim firmom, przedsiębiorstwom oraz przedstawicielom sektora rolniczego. Instytucja oferuje możliwość skorzystania z: kont bankowych, kart, różnego rodzaju kredytów, produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych, leasingu, faktoringu czy terminali płatniczych

Wiele produktów jest dostępnych nie tylko w bankach, ale również za pośrednictwem elektronicznego konta, które obsługuje system Elixir. System ELIXIR został wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową w celu usprawnienia realizacji transakcji międzybankowych. Dzięki temu każdy konsument może znaleźć informacje na temat spodziewanej godziny otrzymania przelewu. Efektem tych działań są trzy sesje (poranna, popołudniowa oraz wieczorna) wychodzące oraz przychodzące.

Sesje wychodzące Credit Agricole

Bank Credit Agricole swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i właścicieli małych i średnich firm, przedsiębiorców czy osób zajmujących się rolnictwem. Dla klientów indywidualnych przygotowano szeroką ofertę rachunków rozliczeniowych, produktów inwestycyjnych, a także kredytów i ubezpieczeń. Bank również przygotował ofertę dla firm. Wszystkie firmy mogą skorzystać nie tylko z rachunków bankowych, ale także z kredytów i pożyczek na cele związane z działalnością przedsiębiorstwa oraz z terminali płatniczych.

Credit Agricole nie pobiera żadnych opłat za zwykłe przelewy wykonywane w systemie Elixir za pomocą bankowości elektronicznej. Bank ten realizuje również przelewy także w systemach SORBNET i SEPA.

Dyspozycje polecenia przelewu są realizowane:

  • Przelew został złożony do godziny 14.30 w dniu roboczym — tego samego dnia;
  • Przelew został złożony po godzinie 14.30 w dniu roboczym — najpóźniej następnego dnia roboczego;
  • Przelew został złożony w dniu wolnym od pracy — w najbliższym dniu roboczym.

Sesje przychodzące Credit Agricole

Wszystkie banki, w tym Credit Agricole, realizują przelewy za pomocą elektronicznego systemu Elixir. Polega on głównie na przesyłaniu poleceń przelewów między bankami z pośrednictwem KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa). Wymiana ELIXIR, również dla Credit Agricole, ma miejsce od poniedziałku do piątku (w dni robocze) z pominięciem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Zatwierdzenie przelewu, czyli księgowanie sesji przychodzących w Banku Credit Agricole odbywa się w dni robocze w godzinach: 12.00, 16.00, 18.00.