Sesje w BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. jest bankiem uniwersalnym i jego siedziba znajduje się w Warszawie. Bank zajmuje 7 miejsce w Polsce pod względem wielkości aktywów.

Bank swoje produkty kieruje do klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji, a także do sektora rolno – spożywczego. Bank oferuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Wszyscy klienci banku mogą również korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego.

Przelew jest jedną z podstawowych usług bankowych. W Polsce jest on realizowany za pomocą przelewu elektronicznego. System ELIXIR polega na przesyłaniu poleceń przelewów między bankami z pośrednictwem KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa). Dzięki temu przelewowi środki mogą się znaleźć na rachunku odbiorcy w ciągu kilku godzin po zleceniu przelewu.

Wymiana ELIXIR, również dla BGŻ BNP Paribas, ma miejsce od poniedziałku do piątku (w dni robocze) z pominięciem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Dzięki bankowości internetowej czy mobilnej przelew do innego banku możemy zlecić o każdej porze dnia i nocy, ale gotówka do odbiorcy trafi dopiero po sesji rozliczeniowej w systemie KIR.

Sesje wychodzące BGŻ BNP Paribas

Wszystkie przelewy międzybankowe są obsługiwane przez specjalny system bankowy tzw. Sesje Elixir. Sesje Elixir to system, który odpowiada za wszystkie sesje przelewów wychodzących oraz wchodzących do każdego z banków w Polsce. Zazwyczaj we wszystkich naszych bankach Polskich mamy do czynienia z trzema sesjami w ciągu jednego dnia.

System ELIXIR bazuje na tzw. sesjach wychodzących i przychodzących. Ich godziny różnią się nieco w poszczególnych bankach, a więc dokładny czas zaksięgowania pieniędzy na rachunku odbiorcy jest uzależniony od pory zlecenia przelewu i od godziny sesji w bankach nadawcy i odbiorcy.

Sesje wychodzące w BGŻ BNP Paribas

I sesja ELIXIR – godzina 08:00

II sesja ELIXIR – godzina 11:45

III sesją ElIXIR — godzina 14:15

Sesje przychodzące BGŻ BNP Paribas

Sesja wchodząca – to przybliżony czas, w którym przelew powinien być widoczny na rachunku odbiorcy w Banku BGŻ BNP Paribas. Z uwagi na duże ilości przelewów, jakie codziennie przechodzą przez systemy Banku BGŻ BNP Paribas czas, kiedy przelew zostanie zaksięgowany może się różnić od kilku do kilkunastu minut.

Sesje przychodzące w BGŻ BNP Paribas

I sesja ELIXIR – godzina 11:00

II sesja ELIXIR – godzina 14:30

III sesją ElIXIR — godzina 17:00