Sesje w Alior Bank

Instytucja bankowa Alior Bank swoją działalność rozpoczął już w 2008 roku. Ten nowoczesny bank uniwersalny Alior Bank SA kieruje usługi zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Bank ten gwarantuje swoim klientom dostęp do nowoczesnych produktów oraz usług, które charakteryzują się wysoką, jakością, spełniającą oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo osoby, które preferują dostęp mobilny do systemów bankowych, mają do dyspozycji specjalną aplikację.

W Alior Bank każdego dnia roboczego odbywają się 3 sesje, podczas których przelewy zostają wysyłane lub księgowane na rachunkach bankowych. Wszystkie przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym. Większość przelewów, które są zlecone z datą bieżącą są realizowane w najbliższym dniu roboczym.

Godziny realizacji przelewów międzybankowych zależą od obowiązujących w danej instytucji sesji ELIXIR. Jest to system, który miał usprawnić przepływ transakcji krajowych. Dlatego też w każdym banku zostały wprowadzone III sesje odpowiadające za czas oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty. Warto wiedzieć, w jakich godzinach zostaną zrealizowane nasze zlecenia, aby uniknąć problemów oraz nerwów.

Sesje wychodzące Alior Bank

Sesje wychodzące w Alior Banku to godziny, w których środki pieniężne zostały przekazane z rachunku nadawcy. Różnice w terminach dostarczenia środków pieniężnych na rachunek bankowy zależą od terminów sesji rozliczeń międzybankowych Elixir, które prowadzi KIR — Krajowa Izba Rozliczeniowa. Jednak sesje rozliczeń międzybankowych Elixir realizowane są tylko w dni robocze. Wszystkie sesje wychodzące określają moment, w którym pieniądze wychodzą z rachunków w Alior Banku.

I sesja 9:30 (dyspozycja przelewu musi być złożona do 8:20)

II sesja 13:30 (dyspozycja przelewu musi być złożona do 12:20)

III sesja 16:00 (dyspozycja przelewu musi być złożona do 15:10)

Sesje przychodzące Alior Bank

Sesje przychodzące to natomiast moment, kiedy drugi bank księguje pieniądze na koncie osoby, której przelewaliśmy środki pieniężne. Większość banków realizuje wypłaty i wpłaty najczęściej trzy razy dziennie. Każda placówka ma także dowolność w ustalaniu godzin, w których odbierają i przekazują przelewy. Takie sesje przychodzące określają moment, od którego pieniądze powinny być już widoczne na rachunku w Alior Banku.

I sesja – 11:00 – 12:00

II sesja – 15:00 – 15:30

III sesja – 17:00 – 17:30