Przeniesienie konta bankowego

Nie ulega wątpliwości, że na rynku jest wiele banków. Co za tym idzie, można pokusić się o stwierdzenie, wedle którego wszyscy powinni znaleźć coś zgodnego ze swoimi oczekiwaniami. Niemniej jednak teoria nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość.

Najprostszy przykład – kiedy ofert jest dużo, nietrudno przegapić atrakcyjne propozycje. Poza tym trzeba mieć na uwadze to, co dzieje się na rynku – nie wolno wykluczyć tego, że w niedalekiej przyszłości pojawią się ciekawe oferty (a co by nie mówić, gdzieś konto założyć trzeba).

Ktoś może zapytać, jak należy postępować, kiedy celem jest zmiana numeru konta? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – konieczne jest przeniesienie numeru.

Na czym polega przeniesienia konta bankowego?

W ten sposób dochodzimy do tego, jak powinno przebiegać przeniesienie konta bankowego. Co by nie mówić, przeniesienie konta bankowego to nie jest takie typowe przeniesienie (umownie mówiąc). Dokładnie rzecz ujmując, wszystko sprowadza się do następujących punktów:

  1. Otwarcie nowego konta – możesz zamknąć stare konto i otworzyć nowe lub postąpić wprost przeciwnie – wyjście numer dwa jest lepszym rozwiązaniem.
  2. Przeniesienie się na nowe konto – można przenieść się samodzielnie lub skorzystać z pomocy nowego banku.
  3. Zamknięcie konta – po raz kolejny są dwie możliwości. Co do szczegółów, jeśli bank pomógł Ci otworzyć nowe konto, pomoc będzie dotyczyć również zamknięcia starego konta.

Można powiedzieć, że przeniesienie konta bankowego jest czymś innym niż przeniesienie numeru telefonu komórkowego. Zresztą wystarczy skupić się na numerze konta bankowego, przeniesienie numeru konta bankowego jest niemożliwe.

Czy muszę przenosić sam, czy bank zrobi to za mnie?

Zastanawiasz się nad tym, co trzeba zrobić, żeby bank pomógł w przenosinach? Jeśli tak, przede wszystkim należy odnieść się do tego, czy pomoc banku jest konieczna.
Załóżmy, że na starym koncie znajdowały się jakieś stałe zlecenia, w takiej sytuacji pomoc nowego banku jest jak najbardziej wskazana. Oczywiście to tylko przykład, są różne sytuacje.
Istotne jest też to, że bank nie może działać bez otrzymania stosownej zgody (konieczne jest przekazanie upoważnienia).

Jakby nie patrzeć, wszelkie obawy związane ze zmianą konta są całkowicie niepotrzebne (jeżeli potrzebuję pomocy, zatroszczenie się o pomoc jest bardzo łatwe).

Przemyśl swoją decyzję

Jak widać, przeniesienie numeru konta to trochę problemów. Niemniej jednak nie jest to nic strasznego.
Warto jednak pamiętać o tym, że należy podejmować przemyślane decyzje – rzecz jasna jest to uwaga, która dotyczy dosłownie wszystkiego. Co więcej, teoretycznie sprawa jest jasna (a w każdym razie można tak podejrzewać), natomiast praktyka może sugerować coś innego.

Zresztą zmiana numeru konta to świetny przykład – tak jak zostało powiedziane, możliwości są dwie – przegapienie interesującej propozycji, jak i pojawienie się czegoś nowego. Szczególnie istotna jest ta druga sytuacja, trzeba liczyć się, z tym że taka sytuacja może mieć miejsce niejednokrotnie (walka o klientów jest nieustanna i to się nie zmieni).