Promocje bankowe – czy warto i ile można zarobić?

Konto bankowe, karta kredytowa, a coraz częściej również konto oszczędnościowe. To produkty bankowe, z których na co dzień korzysta każdy z nas. Zazwyczaj nie przywiązujemy do nich zbyt wielkiej uwagi… i tracimy. Coraz więcej banków systematycznie urządza promocje, dzięki którym możemy zyskać nagrody, a nawet zarobić. Czy warto korzystać z promocji bankowych i ile można na nich zyskać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czy warto korzystać z promocji bankowych?

Większość osób niechętnie zmienia bank, w których prowadzi swoje konto osobiste. Nawet jeśli do końca nie jesteśmy zadowoleni z wysokości opłat, czy świadczonych usług, to i tak wolimy pozostać przy danym banku, zamiast bawić się w zamykanie konta i zakładania nowego rachunku gdzie indziej. I właśnie dlatego banki coraz częściej kuszą nas promocjami, na których możemy zarobić lub otrzymać cenne nagrody.

Jednak czy warto z nich korzystać? Najczęściej, tak. Musimy jednak pamiętać, że aby uzyskać obiecaną w promocji bankowej nagrodę, musimy spełnić określone warunki. Dlatego wybierajmy tylko te oferty, w których przypadku bez trudu spełnimy takie kryteria. Na czym one polegają?

Oczywiście wszystko zależy od promocji bankowej. W niektórych przypadkach musimy w określonym terminie założyć konto osobiste w danym banku, a następnie aktywnie korzystać z niego przez kilka kolejnych miesięcy. Co to oznacza? W zależności od banku będzie chodziło tu o wykonywanie określonej liczby przelewów bezgotówkowych w danym miesiącu lub o zapewnienie wpływów na określoną kwotę. W przypadku promocji bankowej dotyczącej karty kredytowej pewnie będziemy musieli skorzystać z niej określoną liczbę razy itp.

Często wypłata nagrody pieniężnej występuje w częściach. W takim przypadku, w każdym miesiącu, w którym wypełnimy wymagania banku, otrzymamy określoną sumę. Z kolei nagrody rzeczowe czy vouchery wydawane są po tym, jak spełnimy wszystkie wymogi, stawiane przez bank.

Co istotne, w chwili wydawania nagrody w dalszym ciągu musimy korzystać z danego konta, które było objęte promocją. Poza tym wiele promocji ma ograniczenia czasowe oraz liczbowe. Oznacza to, że z danej promocji może skorzystać tylko określona liczba użytkowników.

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

W tym wypadku wszystko zależy od szczegółów danej promocji. Są osoby, które potrafią zarobić w ten sposób około 1500 zł w skali roku. Trzeba jednak przyznać, że wymaga to sporej samodyscypliny i pilnowania wszystkich warunków stawianych przez banki. Zazwyczaj w ramach pojedynczej promocji bankowej możemy zyskać do kilkuset złotych. Jest to między innymi podyktowane faktem, że premie, które otrzymujemy od banku, są zwolnione z podatku do określonej kwoty.

A co poza pieniędzmi możemy zyskać? Banki, przy tworzeniu promocji bankowych, często współpracują z różnego rodzaju sklepami. Dzięki temu w takich promocjach możemy uzyskać voucher o wartości nawet kilkuset złotych do danej sieci sklepów. Jeśli faktycznie z niej korzystamy, przystąpienie do takiej promocji bankowej będzie dla nas opłacalne.

Na promocjach bankowych faktycznie da się zarobić, musimy jedynie korzystać z nich z głową. Poza tym okres korzystania z konta czy karty na preferencyjnych warunkach kiedyś się skończy, a wówczas bank zacznie naliczać dodatkowe opłaty. Dlatego zakładając kolejne konto w banku, pamiętajmy o zamknięciu poprzedniego.