Pożyczki pod zastaw nieruchomości

W dzisiejszych czasach wiele ludzi zapożycza się w różnych instytucjach. Najczęściej wybierane są instytucje bankowe i pozabankowe, które są w stanie pożyczyć większe kwoty pieniędzy na dłuższy okres. Przy czym banki podają szereg wymagań w celu zabezpieczenia się przed oszustwami, niestety większość ludzi może mieć z tym problem. Wszystkie banki nie udzielą pożyczki czy kredytu osobie, która nie ma zdolności kredytowej. Idealnym rozwiązaniem będzie wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Osoby, które są właścicielami jakiejkolwiek nieruchomości – mieszkania, domu, powierzchni biurowej, działki czy terenów rolnych. Mogą wykorzystać ją jako zabezpieczenie pożyczki. Jednym słowem jest to idealny sposób na uzyskanie większej kwoty pieniędzy z długim okresem spłaty.

Pożyczki pozabankowe na nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości zdobywają coraz większą popularność, ponieważ to jedno z najbardziej przyjaznych rozwiązań finansowych dostępnych na rynku. Pożyczki pod zastaw nieruchomości, określane również, jako pożyczki hipoteczne, są często rozwiązaniem dużo korzystniejszym od kredytów gotówkowych. Dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, mogą być także jedynym sposobem na to, by uzyskać pożyczkę na dużą kwotę.

Pożyczka pod zastawa polega na tym, że wierzyciel zabezpiecza swoje roszczenie na hipotece nieruchomości, wpisując się do prowadzonej dla niej księgi wieczystej. Osoba, która nie ma z czego spłacać pożyczkę, musi liczyć się z tym, że wierzyciel hipoteczny będzie mógł dochodzić zlicytowania lub przejęcia nieruchomości.

O pożyczkę pod hipotekę mogą starać się właściwie wszyscy: osoby fizyczne i firmy, bezrobotni i emeryci, osoby zadłużone, odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz takie, przeciwko którym toczy postępowanie prowadzi komornik, a także rolnicy.

Pożyczki pozabankowe udzielają pieniądze od ręki i wszystkie formalności są do minimum. Pożyczkodawcy podczas analizy ryzyka kredytowego nie wymagają: zaświadczeń o dochodach, zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej.

Internetowe pożyczki, a nieruchomości

Pod zastaw nieruchomości można wziąć zarówno kredyt hipoteczny, pożyczkę hipoteczną w banku lub pożyczkę od parabanku czy od osoby prywatnej. Wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości w banku to droga przez mękę. Bank wymaga zwykle: wyceny nieruchomości, zawarcia umowy ubezpieczeniowej i kilku wizyt w sądzie.

Innym prostszym rozwiązaniem i bezpieczniejszym jest pożyczka pozabankowa z gwarantem. Klient podpisując umowę musi mieć gwaranta, który jest dla firmy potwierdzeniem, że osoba, która pożycza jest godna zaufania bez względu na historię kredytową. W razie problemów ze spłatą to na gwaranta przechodzi zadłużenie, które będzie musiał spłacić. Pożyczki w gwarantem udziela firma Rapida Money.

Firmy pożyczkowe wszystkie formalności ograniczają do minimum dlatego wnioskowanie o pożyczkę jest proste i przyjemne. Oprócz tego firmy okres spłaty jest elastyczny i dopasowany indywidualnie do każdego klienta. Pożyczki pod zastaw dostępne są również dla osób w trudnej sytuacji finansowej.

Pieniądze z pożyczki pod zastawa pożyczkobiorca może przeznaczyć na dowolny cel. Może pieniądze przeznaczyć: na zakup innej nieruchomości, na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej czy bieżące potrzeby. Jak i również może wydać na aktualne wydatki, takie jakie wczasy, kupno samochodu, kupno sprzętu RTV i AGD, zbudować lub wyremontować dom/mieszkanie/siedzibę firmy.