Pożyczki bez BIK dla zadłużonych

W ostatnim czasie w Polsce działa coraz więcej instytucji pozabankowych, które udzielają pożyczek przez internet. Jedną z najpopularniejszych ofert pożyczek jest „pożyczka bez bik”, skierowana do osób zadłużonych. Osoba zadłużona to taka, która nie spłaca swoich kredytów, nie płaci alimentów oraz te osoby, które zalegają z czynszem czy też z opłatą za telefon. Prościej mówiąc osoba zadłużona to osoba, która w przeszłości miała problemy ze spłatą. Osoba, która ma negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej czy notatka o zadłużeniu w Krajowym Rejestrze Dłużników przekreślają szanse na otrzymanie pożyczki w banku. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą firmy pozabankowe.

Pożyczki dla zadłużonych w wielu parabankach udzielana są bez BIK. Pożyczka ta przeznaczona jest na pomoc finansową dla osób, które niestety już są zadłużone i nie mają czystej historii kredytowej.

Czy zadłużony może starać się o pożyczkę?

Uzyskanie pożyczki widniejąc w rejestrach dłużników nie jest prostym zadaniem. Praktycznie każdy pożyczkodawca korzysta, z co najmniej dwóch rejestrów, weryfikując swoich klientów przed udzieleniem im pożyczki. W takim przypadku osoby zadłużone mogą skorzystać z pożyczek bez BIK.

Najszybszą i najwygodniejszą formą wsparcia finansowego są pożyczki przez internet, ponieważ można wszystko załatwić nawet nie wychodząc z domu. Pożyczki online są nie tylko wygodne, łatwe i na korzystnych dla pożyczkobiorcy zasadach, ale też całkowicie bezpieczne. Wśród pożyczek dla zadłużonych znajdują się chwilówki, pożyczka bez bik, pożyczka prywatna, pożyczka na dowód i wiele innych.

Współczesne firmy pozabankowe mają specjalną ofertę pożyczki bez bik dla zadłużonych, przeciętnie oferuje się do 6 000 zł na 1-2 miesiące, ale są instytucje, które udzielające nawet 10 000 zł. O pożyczkę bez BIK może się starać każda osoba. Wystarczy być obywatelem RP, posiadać dochód, który w wielu przypadkach nie musi być udokumentowany oraz być w wieku powyżej 18 roku życia. Z pożyczek pozabankowych korzystają osoby, którym zależy na czasie, potrzebują niewielkiej kwoty na krótki okres czasu. Sięgają po nie również osoby, które mają negatywną historię kredytową czy widnieją w rejestrach dłużników.

Pożyczkę bez BIK można przeznaczyć na dowolny cel. Wiele ludzi przeznacza ją na naprawę auta, na wakacje oraz na remont.

Co jest zabezpieczeniem zadłużonego?

Rzetelne firmy pozabankowe, kierując się polityką odpowiedzialnego pożyczania, nie mogą udostępnić pieniędzy komuś, kto nie posiada odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. W przypadku osób zadłużonych kolejna pożyczka mogłaby doprowadzić do utraty płynności finansowej i pozostawić potencjalnego pożyczkobiorcę bez środków do życia. W przypadku pożyczek pozabankowych takim zabezpieczeniem bywa najczęściej:

  • zastaw samochodu – Decydując się na pożyczkę pod zastaw samochodu będzie trzeba podpisać umowę przewłaszczenia pojazdu przez instytucję pożyczkową. Na podstawie tego dokumentu pożyczkodawca staje się właścicielem samochodu klienta w 51%.
  • poręczenie osoby trzeciej — decydując się na taki krok, wskazany poręczyciel zostanie obarczony koniecznością uregulowania długu pożyczkobiorcy w momencie, gdy ten przestanie go spłacać.

Powyższe opcje pożyczek dają możliwość pożyczenia pieniędzy nawet wtedy, gdy sytuacja finansowa potencjalnego pożyczkobiorcy nie wygląda zbyt ciekawie. Decydując się na takie rozwiązania trzeba jednak pamiętać, że są one obarczone sporym ryzykiem. W przypadku pożyczki pod zastaw samochodu można go stracić, a wybierając pożyczkę z poręczeniem naraża się na kłopoty także drugą osobę.