Pożyczka na weksel

Wielu ludzi marzy nie od dziś o szybkiej, dużej gotówce bez licznych formalności, zaświadczeń, dokumentów i wniosków. Już dziś możesz taką pożyczkę dostać od prywatnych inwestorów, którzy udzielają pożyczki prywatne pod weksel. Z takiej pożyczki najczęściej korzystają osoby zadłużone, z komornikiem lub negatywnym wpisem w BIK i BIG.

Pożyczka prywatna pod weksel dostępna jest dla każdego bez względu na wysokość dochodu oraz formę zatrudnienia. Z oferty prywatnych inwestorów mogą skorzystać zatrudnieni za granicą, pracujący bez umowy czy też osoby uzyskujące świadczenia socjalne.

W dzisiejszych czasach weksel to jedna z najprostszych i najszybszych dróg do pozyskania niemałej gotówki. To również pewne zabezpieczenie pożyczki dla inwestora, a dla pożyczającego szybka gotówka. Nie zawsze dla pożyczkobiorcy jest to bezpieczne rozwiązanie. Weksel spełnia nie tylko funkcję zabezpieczającą przy kredycie, ale również ma funkcję refinansową, obiegową oraz płatniczą. Osoby biorące pożyczkę na weksel muszą pamiętać, że podpisując ten dokument mają świadomość tego, że weksel może zostać sprzedany innym osobom.

Co to jest weksel?

Pożyczki pod weksel może udzielić osoba prywatna, czyli praktycznie każdy. Inwestorzy, jak nazywa się osoby udzielające pożyczki pod weksel, ogłaszają się najczęściej na serwisach i forach internetowych. Jednak zanim skorzystasz z tego rodzaju usługi, sprawdź dobrze, jakie są warunki udzielenia pożyczki.

Tak naprawdę weksel jest niewielkim dokumentem spisywanym na potrzeby zawarcia umowy między osobami prywatnymi. Sam weksel to nic innego, jak zabezpieczenie dla inwestora, który pożycza nam pieniądze. Prawidłowo wypełniony weksel powinien zawierać następujące informacje:

  • Nazwę „weksel” umieszczoną na początku dokumentu;
  • Datę i miejsce podpisania weksla;
  • Datę i miejsce spłaty pożyczki;
  • Dane pożyczkodawcy;
  • Dane pożyczkobiorcy;
  • Podpis osoby, która pożycza pieniądze.

Na wekslu musi się także znaleźć kwota pożyczki plus koszty, na które umawiamy się z inwestorem. Brak kwoty na wekslu to możliwość wpisania w przyszłości dowolnej sumy przez pożyczkodawcę, a co za tym idzie z kwoty kilkuset złotych, może zrobić się kilka czy kilkanaście tysięcy.

Wszystkie szczegóły umowy wekslowej ustalane są każdym razem indywidualnie. Oznacza to, że inwestor może ci pożyczyć dowolną sumę pieniędzy – od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pożyczoną kwotę możesz przeznaczyć na dowolny cel – zakup samochodu, remont mieszkania czy po prostu bieżące zakupy

Czy warto brać pożyczkę na weksel?

We współczesnych czasach weksle są świetnym substytutem wobec umów cywilno-prawnych, a ich najpopularniejsze zastosowanie dotyczy właśnie prywatnych pożyczek.

Pożyczka prywatna pod weksel to szybka i duża gotówka. Z racji tego, że jest ona zazwyczaj oferowana przez osoby prywatne, nie wymaga zaświadczeń od pracodawcy, wypełniania licznych wniosków i kompletowania dokumentów jak np. przy pożyczkach pod zastaw, hipotecznych czy konsolidacyjnych.

Dużą zaletą pożyczek na weksel jest minimum formalności, a zarazem możliwość pozyskania dużej gotówki. Pieniądze z pożyczki możemy przeznaczyć na dowolny cel. Wszystkie terminy i płatności możemy ustalić z inwestorem indywidualnie.