Po pożyczkę inaczej dodatkowy zastrzyk gotówki sięga coraz więcej ludzi. Wynika to głównie z tego, że wielu ludzi ma więcej potrzeb. Najlepszym oraz najtańszym rozwiązaniem będzie zapożyczenie się w instytucji pożyczkowej, która w swojej ofercie posiada pierwszą darmową pożyczkę. Oferty pierwszych darmowych chwilówek są bardzo korzystne dla wielu klientów.
Pierwsza pożyczka za darmo to najlepsza oferta dla osób, których zaskoczyły nagłe wydatki. To również idealna opcja dla osób, które potrzebują pieniądze na cito na własne wydatki. Wszystkie firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na dowolny cel.
Wiele ofert z popularną pierwszą darmową pożyczką dostępne są przez internet za pośrednictwem wniosku online. Wszystkie pożyczki online to przede wszystkim minimum formalności elastyczność, szybkość i wygoda.
Czy najniższe oprocentowanie jest najważniejsze?
W obecnych czasach darmowa pożyczka cieszy się wielką popularnością. Chwilówka „gratis” oznacza, że pożyczając jakąś kwotę np. 1000 zł. Oddajesz tyle samo po upływie np. 30 dni. Są to pożyczki za 0 zł, bez żadnych ukrytych kosztów. Na darmową pożyczkę może liczyć każda osoba, która skończyła 18 lat. Oferty promocyjne pożyczek przysługują pierwszym klientom, którzy starają się o pożyczkę.
Firmy pożyczkowe udzielają szybkich pożyczek przez internet przy minimum formalności. Jest to najciekawsze rozwiązanie, które przede wszystkim zapewnia możliwość wykorzystania pieniędzy na dowolny cel.
Najważniejszym i podstawowym parametrem w przypadku pożyczek przez internet jest oprocentowanie. Oprocentowanie jest najczęściej podawanym miernikiem kosztu kredytu. Poniżej najistotniejsze składowe oprocentowania:
W praktyce pożyczka wiąże się z wieloma dodatkowymi opłatami związanymi z jej zaciągnięciem. Całkowity koszt pożyczki to nie tylko sama kwota, ale i również opłaty przygotowawcze, opłaty za ubezpieczenie pożyczki, opłaty za monit telefoniczny. Jak i również opłaty za wysyłanie wezwań do zapłaty rat oraz opłaty związane z wizytą windykatorów w przypadku braku spłat.
RRSO to suma wszystkich kosztów do zapłaty odniesiona do zaciągniętego kredytu/pożyczki i wyrażona procentowo w stosunku rocznym. RRSO uwzględnia całkowity koszt pożyczki – odsetki, prowizje, inne opłaty i ubezpieczenia.
Ukryte koszty pożyczek
Odsetki czy prowizja to dwa kluczowe elementy każdego kredytu. Im niższa prowizja i odsetki, które są jednocyfrowe, tym kredyt wydaje się atrakcyjniejszy. Niestety w rzeczywistości może być jedną z droższych ofert na rynku i najdroższym kredytem w naszym życiu. Poniżej przedstawiamy, na co zwracać uwagę przy pożyczkach:
- opłaty za rozpatrzenie wniosku (nie tylko przy kredycie hipotecznym);
- opłaty administracyjne (obsługa pożyczki, niektóre firmy każdego miesiąca pobierają opłatę administracyjną w niemałej kwocie, co znacznie podnosi koszt kredytu);
- opłata za przygotowanie umowy;
- ubezpieczenie (nie zawsze pożyczkodawca informuje, że jest już wliczone w koszt);
- inne koszty, przykładem opłaty za ustanowienie dodatkowych zabezpieczeń kredytu.
Kosztów dodatkowych, o których klient nie ma pojęcia, jest wiele. Wymienione to najpopularniejsze, z którymi często spotkamy się przy zaciąganiu pożyczki od firm pozabankowych.