Mieszkanie dla rodziny z dziećmi – na co zwrócić uwagę?

Mieszkanie dla rodziny powinno spełniać określone kryteria, aby przez wiele lat służyło wszystkim domownikom. Poszukując idealnego lokum warto dokładnie przyjrzeć się osiedlu oraz dzielnicy, w której się znajduje. Dowiedz się, na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań idealnego mieszkania dla rodziny.

Metraż mieszkania

Liczba osób w rodzinie jest wyznacznikiem metrażu mieszkania, nie oznacza to jednak, że czteroosobowa rodzina musi koniecznie szukać trzypokojowego mieszkania. Bardzo ważny jest układ nieruchomości. Przy czym dobrze jest wybrać lokum z jak najmniejszą powierzchnią korytarzy. Salon można otworzyć na kuchnię, dzięki czemu zyska się więcej przestrzeni sprzyjającej budowaniu więzi między domownikami. W dużym pokoju można zaaranżować miejsce dla rodzeństwa, nawet jeśli jest innej płci. Efektywne wykorzystanie przestrzeni to sposób na wygodne mieszkanie nawet dla większej rodziny.

Bezpieczeństwo

Dom dla rodziny z dziećmi powinien znajdować się w bezpiecznej lokalizacji, w której będzie można bez obaw wyjść na plac zabaw czy do parku. Dlatego rodziny bardzo cenią bezpieczne okolice. Dużym zainteresowaniem cieszą się zamknięte osiedla z przestrzenią przeznaczoną do wspólnego spędzania czasu w otoczeniu zieleni.

Jedną z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy jest obecnie Ursus, w którym dostępne są nowoczesne apartamenty U City Residence o rozmaitym metrażu oferowane przez Acciona Nieruchomości.

Miejsca zabawy i rekreacji

Obecność terenów zielonych oraz placów zabaw ma ogromne znaczenie dla rodzin z dziećmi. Codzienne spacery czy weekendowe wypady do parku to komfort, którego poszukuje wiele osób ceniących spędzanie czasu z bliskimi. Dzielnice mogące zaoferować obiekty sportowe, wśród których są boiska, pływalnie oraz kluby fitness są bardzo atrakcyjne dla wszystkich chcących aktywnie spędzać wolny czas.

Infrastruktura osiedlowa

Dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa i oświatowa to kolejny atut ceniony na rynku. Bliskość szkoły, podjazdy dla wózków, windy czy pomieszczenia do przechowywania wózków to ważne elementy wpływające pozytywnie na ocenę osiedla i dzielnicy. Udogodnienia te stwarzają warunki do komfortowego życia, sprzyjają także oszczędności czasu potrzebnego na dojazdy.

Lokalizacja

Młodzi rodzice oraz osoby planujące założenie rodziny zwracają bardzo dużą uwagę na lokalizację mieszkania. Powinno być ono położone z dala od zgiełku, ale dobrze skomunikowane z centrum miasta. Istotna jest też odległość do szkoły, jaką dzieci będą samodzielnie pokonywać. Może się okazać, że dzielnica znajdująca się w dalszej odległości od centrum ma z nim świetne połączenie.