Masterpass – co to jest?

System MasterPass to e-portfel, z którego korzysta już ponad 400 milionów osób w aż 25 krajach świata. Przede wszystkim MasterPass zostało stworzone przez firmę MasterCard w 2013 roku i działa on na zasadzie wirtualnego portfela.

Jest to również usługa elektronicznego portfela MasterCard, która sprawia, że zakupy online są łatwe, bezpieczne i wygodne. Usługa Masterpass pozwoli Ci w szybki sposób dokonać płatności dzięki możliwości przechowywania Twoich danych płatniczych i adresowych w bezpiecznym miejscu.

Masterpass to również nowoczesny elektroniczny portfel płatniczy służący do dokonywania płatności w Internecie oraz do robienia zakupów online. Z całą pewnością portfel elektroniczny przypadnie do gustu osobom, które chętnie i często robią zakupy w sklepach internetowych, kupują bilety do kina/na koncerty itd.

Masterpass, czyli…

To bezpieczny system płatności internetowych przy użyciu karty płatniczej (debetowej, kredytowej, pre-paid), który znacznie przyspiesza proces zakupu w sieci. Możesz zacząć korzystać z usługi Masterpass, jeśli jesteś posiadaczem karty jednej z firm: MasterCard, Visa, American Express, Discover, Diners Club lub JCB. Z tej opcji możesz skorzystać, nawet jeśli nie jesteś właścicielem karty MasterCard. Mogą to być karty od innych dostawców. Zasady te dotyczą zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Osoba korzystająca z Masterpass nie musi podawać danych karty płatniczej, ani też logować się do systemu bankowości elektronicznej w celu uregulowania należności za realizowane w sieci zakupy. Może, co jedynie zalogować się do posiadanego portfela Masterpass, który obsługiwany jest przez wszelkiego typu urządzenia mobilne z dostępem do Internetu, zarówno w kraju, jak i za granicą.

MasterCard dba o najwyższą, jakość bezpieczeństwa – każda płatność jest weryfikowana hasłem lub PIN-em, dlatego możesz płacić wszędzie tam, gdzie w zakładce Płatności znajdziesz logo Masterpass. Obecnie taka forma płatności jest akceptowana w większości polskich sklepów internetowych, jak również w zagranicznych, dzięki czemu nie musisz się ograniczać w zakupach online.

Zalety usługi MasterPass™

  • Przyspiesza proces zakupowy klienta (dane wpisywane są tylko przy pierwszej rejestracji);
  • Zwiększa wygodę zakupu klienta — usługa jest dostępna na smartfonie, tablecie czy komputerze, niezależnie od czasu i miejsca dokonywania zakupu;
  • Można zarejestrować taki karty jak: MasterCard, Maestro, Diners Club International, Visa itd.;
  • Gwarantuje globalny zasięg.

Jak działa Masterpass?

Usługa ta umożliwia dokonywanie szybkich płatności kartą za zakupy w internecie. Wybierając tę opcję zapłaty, nie będziesz musiał wpisywać swoich danych osobowych, numeru karty, jej daty ważności oraz kodu CVV/CVC. Wystarczy, że zalogujesz się na konto Masterpass i potwierdzisz zakupy. Usługa to dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas oraz zrobić zakupy bez użycia karty. Płacić możesz za pomocą urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych.

Realizacja płatności za pomocą Masterpass jest prostsza niż realizacja płatności internetowych za pomocą przelewu internetowego czy też płatności kartą płatniczą. Wynika to z tego, że nie trzeba już pamiętać loginu i hasła do swojego konta w banku, czy też podawać numeru karty.