Linia odnawialna – co to jest i jak działa?

Firmy pozabankowe wychodząc ku potrzebom swoich klientów, oferują coraz to nowe rozwiązania. Obecnie można sięgnąć po popularną chwilówkę, pożyczkę ratalną lub pożyczkę w formie odnawialnej linii kredytowej. Linia odnawialna jest to nietypowa oferta na rynku szybkich pożyczek.

Linia odnawialna to nowość na rynku pożyczkowym, która daje dużą swobodę w zarządzaniu przyznanymi pieniędzmi. Odnawialna linia pożyczkowa działa podobnie do karty kredytowej. Decydując się na pożyczkę określoną limitem wybieramy kwotę, którą będziemy mogli dysponować. Jest ona dopasowana do indywidualnych możliwości finansowych klienta. Ten może wypłacać pieniądze z konta w dowolnym czasie i dowolnej kwocie. Nie może ona jednak przekroczyć tej wskazanej w dokumentach.

Pożyczka odnawialna może zostać przeznaczona na dowolny cel. Oznacza to, że z uzyskanych pieniędzy możemy sfinansować dzieciom dodatkowe zajęcia, zapłacić za naprawę samochodu czy polecieć na wakacje.

Czym jest linia odnawialna?

Odnawialna linia pożyczkowa to produkt, który oferują banki oraz firmy pożyczkowe. Oferta polega na przyznaniu pożyczkobiorcy określonej kwoty pieniędzy, z których ten może, ale nie musi skorzystać. Limit określony jest w specjalnej umowie. Klient sam decyduje o tym, kiedy i ile wypłaca. Może to zrobić w dowolnym czasie.

Na przykład, jeśli zdecydujemy się na pożyczkę w kwocie 5 000 zł i wykorzystamy 1 000 zł, dostępny limit będzie wynosił 4 000 zł. Gdy uregulujemy zadłużenie, nadal będziemy mieli do dyspozycji 5 000 zł. Maksymalny czas trwania odnawialnej linii finansowej ustalany jest z pożyczkodawcą. Najważniejsze jest jednak to, aby w terminie spłacić zadłużenie.

Odnawialna linia pożyczkowa to alternatywa dla chwilówek i pożyczek na raty, będących formą kredytu konsumenckiego. Linię odnawialną proponują nam znana firma pożyczkowa Banknot.pl.

Jak korzystać z linii odnawialnej?

O pożyczkę z odnawialnym limitem może się starać każda osoba, która spełni warunki wymagane przez firmę pożyczkową. Jednym z nich jest odpowiedni wiek. Jest on zależny od polityki danej firmy. Najmłodszy pożyczkodawca może mieć 18 lat. Ważne jest również to, aby mieć pozytywną zdolność kredytową. Zostanie ona sprawdzona poprzez analizę rejestrów dłużników.

Pożyczkobiorca musi posiadać także stały dochód. Powinien on zostać udokumentowany. Otrzymywane pieniądze muszą pozwolić na całkowitą spłatę wykorzystanego limitu.

Wniosek o linię pożyczkową przebiega identycznie jak w wypadku normalnej pożyczki krótkoterminowej. Na stronie pożyczkodawcy należy dokonać rejestracji wraz z dostarczeniem wymaganych dokumentów. W formularzu należy podać dane personalne oraz podstawowe dane finansowe. Oprócz tego firma również sprawdza wnioskujących w bazach danych: BIG, KRD, ERIF oraz BIK. Wiele firm wymaga również potwierdzenia tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub poprzez szybką identyfikację. Jeśli wszystko pójdzie dobrze linia odnawialna zostanie przyznana.