Kredyt, pożyczka pod zastaw auta – jak to działa?

Kredyt, pożyczka pod zastaw auta — jak to działa?

Pożyczka pod zastaw auta to usługa, która przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, których zdolność kredytowa nie jest wystarczająca. Czy jednak korzystanie z takiego kredytu to rzeczywiście dobry pomysł? Czy to w ogóle się opłaca? Sprawdźmy to!

W dzisiejszych czasach pożyczka gotówkowa stanowi jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Z usług tego typu korzysta coraz więcej osób, gdyż pozwalają one na szybkie zrealizowanie swych celów i planów konsumpcyjnych. I właściwie nie ma w tym nic dziwnego. Rzeczywiście, biorąc pożyczkę nie musimy czekać, aż zaoszczędzimy daną kwotę, tylko od razu przejść do transakcji. Dla każdej firmy pożyczkowej udzielenie takiego kredytu wiąże się z dużym ryzykiem. Z tego też powodu, klient wnioskujący o pożyczkę musi spełnić szereg różnego rodzaju wymagań, które świadczyć będą o jego wypłacalności. A co jeśli nasza zdolność kredytowa nie jest wysoka? W takiej sytuacji możemy skorzystać z kredytu pod zastaw samochodu. Pożyczka taka to świetne rozwiązanie. Jak to działa? Jak wybrać najlepszy kredyt? 

Czym jest pożyczka pod zastaw auta? 

Jak zresztą sama ich nazwa wskazuje, pożyczki pod zastaw auta charakteryzują się tym, że ich umowa jest zabezpieczona. W tym przypadku przez przedmiot o konkretnej wartości, jakim jest samochód. W praktyce jednak bardzo często stosuje się także inne rodzaje zabezpieczeń. Jednym z nich jest choćby hipoteka, stanowiąca podstawę kredytu hipotecznego.

Takie zabezpieczenie umowy pożyczki jest dla instytucji udzielającej wsparcia finansowego gwarancją, że nawet w przypadku braku spłaty, pieniądze zostaną zwrócone w postaci wartościowego przedmiotu. W takiej sytuacji bowiem będzie miał on prawo do przejęcia mienia oraz jego sprzedaży. Jednak, aby przekazanie go było zgodne z prawem, przy udzielaniu pożyczki sporządzana jest umowa przewłaszczenia samochodu. Po jej podpisaniu kredytobiorca przestaje być jedynym właścicielem pojazdu, ponieważ firma pożyczkowa staje się jego współwłaścicielem. Wszystkie te informacje muszą zostać uzupełnione także w dowodzie rejestracyjnym.

Warto wspomnieć, że obecnie pożyczka pod zastaw auta stanowi bardzo komfortowe rozwiązanie. Większość firm bowiem udziela ich z dalszą możliwością użytkowania pojazdu. Oznacza to więc, że można bez problemu zastawić samochód i wciąż nim jeździć. Po więcej szczegółów zajrzyjmy na http://recenzjepozyczek.pl/pozyczka-pod-zastaw-samochodu-jak-dziala/.

Pożyczka pod zastaw samochodu — dla kogo? 

Pożyczka pod zastaw auta to świetna opcja przede wszystkim dla tych osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. Chodzi to przede wszystkim o wnioskodawców, których obecne zarobki, czy też brak stabilnych wpływów na konto nie pozwalają na skorzystanie ze zwykłego kredytu gotówkowego. To także świetna okazja dla osób zadłużonych.

Aby móc wnioskować o kredyt pod zastaw samochodu także należy spełniać pewne warunki. Przede wszystkim, trzeba być właścicielem zastawianego auta. Do zawarcia umowy należy przygotować:

  • dowód osobisty 
  • kartę pojazdu 
  • dowód rejestracyjny pojazdu 
  • dokument potwierdzający opłacenie polisy OC. 

Pożyczka pod zastaw auta — jak znaleźć najlepszą? 

Wybór pożyczek jest obecnie naprawdę duży. Musimy pamiętać jednak, że poszczególne oferty różnią się między sobą wieloma parametrami. Dlatego też przy wybieraniu konkretnej, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Pierwszą z nich jest całkowity koszt kredytu. Koniecznie sprawdźmy więc, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RRSO. Bardzo istotne są także prowizje, oprocentowanie oraz długość trwania umowy. Jeśli zależy nam, by wybrać najlepszą pożyczkę, wejdźmy na recenzjepozyczek.pl i sprawdźmy ranking kredytów pod zastaw samochodów. Dzięki temu dowiemy się, które firmy zapewniają najlepsze warunki umowy.