Kredyt hipoteczny 2020 – gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to poważna decyzja, jednak bez niej niewiele osób mogłoby kupić wymarzony dom lub mieszkanie. Nie należy więc bać się takiej pożyczki, ale jednocześnie trzeba się do niej odpowiednio przygotować.

  1. Ograniczone zaufanie do pośredników finansowych
  2. Wybór kredytu hipotecznego nie musi być trudny
  3. Jak poprawić zdolność kredytową?

Przede wszystkim warto skupić się na zadbaniu o odpowiednią zdolność kredytową oraz wybrać kredyt hipoteczny z najlepszymi warunkami. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Ograniczone zaufanie do pośredników finansowych

Zamiast tracić czas na kontaktowanie się z pośrednikami, skorzystaj z wyszukiwarki. Jak obiecują jej twórcy: porównamy i znajdziemy najtańszy kredyt mieszkaniowy. Sprawdź nas! W ten sposób zyskujesz pewność, że twoim kredytem zajmą się profesjonaliści, którzy polecą ci najlepszy kredyt na zakup mieszkania, jaki w danym momencie można uzyskać. Tym samym wyeliminujesz ryzyko, że pośrednik będzie próbował namówić cię do podpisania nieopłacalnego kredytu hipotecznego. Często dochodzi do takich sytuacji z tego prostego powodu, że zgarniają oni prowizję od banków. Niestety, może na tym stracić klient, który przez wiele lat będzie musiał spłacać wyższą ratę. Ranking kredytów w formie internetowej wyszukiwarki umożliwi ci samodzielne przejrzenie warunków każdej z ofert, dlatego masz stuprocentową pewność, że nikt cię nie oszuka.

Wybór kredytu hipotecznego nie musi być trudny

Jeżeli spotkałeś się z opiniami, że znalezienie dobrego kredytu to bardzo skomplikowany i czasochłonny proces, będziesz zaskoczony tym, jak łatwo można to zrobić dzięki wyszukiwarce. Wystarczy, że w pierwszym oknie wpiszesz kwotę, o jaką chcesz wnioskować, a w drugim podasz odpowiadający ci okres spłaty. Tutaj niestety nie ma za wielu opcji, bo chociaż można analizować rozmaite sytuacje, to większość banków upiera się przy udzielaniu pożyczek hipotecznych na okres od 20 do 30 lat. Pamiętaj, że im będzie on krótszy, tym większą ratę zapłacisz w każdym miesiącu obowiązywania umowy, ale jednocześnie sporo zaoszczędzisz na odsetkach. Z drugiej strony 30 lat na spłatę może wydawać się długim okresem, ale za to będziesz miał mniejszą ratę. To natomiast uchroni cię przed ryzykiem, że nie uda ci się zmieścić ze wszystkimi niezbędnymi wydatkami w comiesięcznym budżecie. Nawet przy dłuższym terminie spłaty możesz skorzystać z darmowych nadpłat. Nic więc dziwnego, że zdaniem wielu specjalistów lepszym rozwiązaniem jest wybranie maksymalnego okresu spłaty, ale jednoczesne regularne nadpłacanie rat. Kolejną korzyścią wynikającą z takiego podejścia jest to, że łatwiej otrzymasz wymarzony kredyt.

Jak poprawić zdolność kredytową?

W kwestii zdolności kredytowej dobrze jest pamiętać o trzech najważniejszych rzeczach. Dzięki temu analityk bankowy nie będzie mógł ci niczego zarzucić, a tym samym zwiększasz swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji w sprawie przyznania kredytu. Pierwszą rzeczą jest terminowe spłacanie wszystkich zobowiązań oraz rat, co automatycznie przekłada się na budowanie dobrej historii. Drugą istotną sprawą jest korzystanie z drobnych kredytów, nawet jeżeli nie są ci potrzebne. Zakup żelazka lub laptopa na raty może wydawać się zbędną formalnością, ale nawet takie drobne działania wpływają pozytywnie na twoją zdolność (oczywiście tylko pod warunkiem, że regularnie spłacasz zobowiązania). Ostatnią istotną rzeczą jest spłacenie i pozamykanie kart kredytowych przed złożeniem wniosku o wybrany kredyt hipoteczny.

undefined