Kredyt dla firm

Na każdym etapie rozwoju firmy zdarzają się momenty, w których dodatkowe wsparcie finansowe może okazać się niezbędne. Rozpoczynając działalność, mało kto posiada wcześniej zgromadzony kapitał, dlatego o pierwszy kredyt przedsiębiorcy zazwyczaj muszą ubiegać się już na starcie. Jeśli chcą zapewnić firmie zrównoważony rozwój, szukają finansowania kolejnych inwestycji.

Środki potrzebne na wybrany cel można zdobyć, zwracając się do banku lub firmy pożyczkowej oferującej pożyczkę lub kredyt dla firm. Mamy do wyboru różne rodzaje finansowania. Najpopularniejsze z nich to kredyt inwestycyjny i kredyt obrotowy.

Obrotowy kredyt dla firm

Kredyt obrotowy to – produkt bankowy, którego celem jest finansowanie bieżącej działalności firmy. Dla przykładu może to być pokrycie kosztów administracyjnych, zatrudnienia pracowników czy zakupu potrzebnego wyposażenia firmy. Tego typu kredyt pozwala danemu podmiotowi zapewnić płynność finansową – czyli innymi słowy pomagają w regulowaniu bieżących zobowiązań przy braku gotówki, która jest zamrożona (dobrym przykłądem mogą być tu należności od dłużników). Kredyt obrotowy ma najczęściej krótki okres spłaty, a jego wysokość, warunki, a także szansa na otrzymanie uzależnione są od dochodów, aktualnej kondycji finansowej oraz pozycji firmy na rynku. Im lepsza kondycja firmy, tym większa szansa na uzyskanie kredytu na konkurencyjnych warunkach. Dodatkową zaletą kredytu obrotowego jest możliwość podzielenia go na transze wypłacane w określonym czasie.

Inwestycyjny kredyt dla firm

Kredyt inwestycyjny to rozwiązanie równie chętnie wykorzystywane przez klientów prowadzących firmy. Pozwala sfinansować między innymi zakup, budowę lub rozbudowę nieruchomości, lokalu przeznaczonego na wynajem, a także modernizację lub adaptację obiektu. Otrzymanie kredytu inwestycyjnego wiąże się często z wymaganym przez bank zabezpieczeniem w postaci przedmiotu, który jest celem inwestycji, choć nie zawsze jest to regułą. Przykładowo, jeśli za pomocą kredytu inwestycyjnego przedsiębiorca planuje sfinansować lokal, stanie się on zabezpieczeniem kredytu do czasu całkowitej spłaty. Kredyt inwestycyjny jest zazwyczaj kredytem długoterminowym i okres jego spłaty jest dłuższy niż w przypadku kredytu obrotowego.

Krótkoterminowy kredyt dla firm w rachunku bieżącym

Inną wygodną formą finansowania przedsięwzięć jest kredyt dla firm w postaci kredytu krótkoterminowego w rachunku bieżącym, który działa jak debet z ustalonym limitem zadłużenia. Gdy na rachunku pojawiają się wpływy, kredyt jest automatycznie spłacany.

Jak zdobyć najtańszy kredyt dla firm

Banki i firmy pożyczkowe oferują przedsiębiorcom wiele możliwości finansowania. Aby znaleźć najtańszy kredyt dla firm, najlepiej zdać się na wiedzę i doświadczenie profesjonalnego doradcy. Źle dobrany kredyt może stać się sporym obciążeniem, a w efekcie dużym problemem. Przy braku kapitału i obciążeniu firmowego budżetu zbyt wysokimi ratami łatwo o utratę płynności finansowej. Dlatego zamiast próbować szukać samodzielnie najtańszego kredytu, najlepiej zwrócić się o pomoc do sprawdzonej firmy doradczej.

Habza Finanse to zespół profesjonalnych doradców kredytowych. Specjalizujemy się w kredytach konsolidacyjnych i znajdujemy rozwiązania bez względu na sytuację finansową klienta. Pomagamy również zdobyć kredyt dla firm na konkurencyjnych warunkach. Służymy profesjonalną radą i załatwiamy wszystkie formalności.