Konto dla emeryta

Emeryci to nie tylko w polskim społeczeństwie stale rosnąca grupa. Do niedawna było tak, że niewielu 60-latków i starszych korzystało z usług bankowych, zwłaszcza konta. Wraz z postępem cywilizacyjnym stan ten powoli się zmienia. Seniorzy przekonują się do zalet, jakie wiążą się z posiadaniem rachunku. Obecnie na rynku znajdują się tylko cztery ROR-y. Stworzone z myślą o tych, którzy już zakończyli aktywność zawodową i pobierają świadczenia albo niedługo zaczną to robić. Głównym źródłem dochodu osoby starszej jest emerytura, renta lub zasiłek przedemerytalny.

Konto bankowe dla seniora

Wszystkie wymienione świadczenia wypłacane są przez ZUS na konto. Lub też dostarczane w postaci przekazu pocztowego „do rąk własnych”. Decydując się na konto dla seniora, warto wybrać takie, które oferuje za darmo usługi. Na przykład wpłaty i wypłaty w oddziałach banku, wypłaty z bankomatów oraz przelewy zlecane w okienkach bankowych. Są już i takie banki, które mają specjalne oferty, skierowane właśnie do seniorów. – To są różnego rodzaju ubezpieczenia do konta. Ubezpieczenia typu assistance, gdzie możemy korzystać np. z dodatkowych opcji związanych z różnymi naprawami hydraulicznymi. Czy też assistance medyczny, gdzie możemy w sytuacjach wyjątkowych wezwać do domu pielęgniarkę. Jeden z banków w takim pakiecie zapewnia nawet wyprowadzenie psa na spacer, jeżeli jesteśmy chorzy. Inną ciekawą formą, która uatrakcyjnia konto bankowe, są zwroty za płatności kartą, np. w aptekach.

Przedstawiam 2 najlepsze moim zdaniem konto bankowe dla seniora.

BZ WBK – Konto Aktywni 50+

Propozycją Banku Zachodniego WBK dla klientów powyżej pięćdziesiątki jest Konto Aktywni 50+. Konto prowadzone jest bezpłatnie, jeśli zasilają je wpływy na poziomie 1 tys. zł miesięcznie (standardowo 3 zł). Obsługa karty kosztuje 3 zł, jeśli klient nie dokona żadnej transakcji, wystarczy jednak raz zapłacić kartą, by opłata spadła do 1 zł. W pakiecie klient dostaje bezpłatne wszystkie bankomaty na terenie kraju. Darmowe ubezpieczenie medical assistance z 24h pomocą medyczną w nagłych przypadkach. Oraz zniżki u partnerów i rabaty w ponad 200 sklepach internetowych. Obecnie w ramach promocji bank dokłada klientom otwierającym konto kijki do Nordic Walking. Konto Aktywni 50+ można otworzyć przez Internet, telefon lub w dowolnej placówce BZ WBK.

Konto Alior Rachunki bez Opłat

  • 0 zł za prowadzenie konta w przypadku wpływu z tytułu wynagrodzenia/ emerytury/ renty/ stypendium (w przeciwnym razie opłata za konto wynosi 6 zł);
  • bezpłatne wpłaty/wypłaty w kasie banku;
  • papierowy wyciąg z konta – 0 zł (dostarczony pocztą);
  • bezpłatne opłacanie rachunków za wszystkie media (prąd, gaz, mieszkanie, inne) w dowolnej placówce banku;
  • szeroka sieć placówek w Polsce z obsługą kasową.

Osoba otwierająca konto może uzyskać bezpłatny dostęp do bankowości elektronicznej. W jej ramach użytkownik może między innymi:

  • dokonywać bezpłatnych przelewów;
  • bezpłatnie pobierać historię rachunku.

Do konta może być również wydana karta debetowa.

  • Wydanie karty MasterCard Debit – 10 zł;
  • Opłata za obsługę karty: 0 zł – bezwarunkowo;
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów własnych Alior Banków, a także sieci Euronet oraz Planet Cash.

Konto można założyć w najbliższej placówce banku.