Kolejna pożyczka bez weryfikacji?

W Polsce istnieje wiele firm pożyczkowych, które oferuje pożyczki bez weryfikacji. Tego typu pożyczki są idealne dla osób, które mają problem z uzyskaniem pożyczki w banku. Popularne pożyczki bez sprawdzania baz dłużników to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają negatywną historię kredytową. Jednak, tak czy inaczej, ta pożyczka jest idealna dla osób, które mają nieprzewidziane wydatki związane z rzeczami materialnymi. Do najbardziej zaskakujących przypadków, które mogą przytrafić się każdemu zaliczamy stłuczkę samochodową, awarie sprzętu AGD, czy po prostu konieczność uregulowania zaległych rachunków. Bardzo często pieniądze wydajemy na wizyty zdrowotne np. wizyta u dentysty.

Każda wymieniona powyżej sytuacja pociąga za sobą większe lub mniejsze wydatki, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. W takich przypadku najlepszą alternatywą będą pożyczki bez weryfikacji.

Czy firmy weryfikują stałych klientów?

Pożyczki bez weryfikacji baz od lat cieszą się dużą popularnością. Pożyczka bez weryfikacji możliwa jest w przypadku większości firm oferujących krótkoterminowe pożyczki online oraz w kilku firmach z ofertą długoterminowych pożyczek na raty.

Weryfikacja tożsamości potencjalnego klienta jest często nieodłącznym elementem w procesie pożyczania online. Do najczęściej spotykanych metod zalicza się weryfikację za pomocą przelewu bankowego, rozmowy telefonicznej, za pomocą aplikacji Instantor oraz za pośrednictwem kuriera. Weryfikacja ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. Weryfikacja chroni przede wszystkim przed składaniem wniosku podszywając się pod inną osobę i korzystając na przykład z kradzionego dowodu osobistego.

Wiele firm pozabankowych wymaga również przedstawienia przez wnioskodawcę danych niezbędnych do zawarcia umowy o pożyczkę. W niektórych przypadkach firma może poprosić także o skan lub zdjęcie dowodu.

Spłacaj w terminie i bierz kolejne pożyczki

Zwykle firmy pożyczkowe sprawdzają wnioskodawców o pożyczkę w rejestrach dłużników, by ocenić ryzyko kredytowe, czyli ryzyko, że pożyczkobiorca nie spłaci zaciągniętego zobowiązania. Z reguły im dokładniejsza weryfikacja, tym lepsze warunki oferowanych pożyczek.

Życie na kredyt to dla wielu ludzi już standard. Prawie połowa Polaków spłaca kredyt lub pożyczkę. Mądrze wzięta pożyczka, czyli dopasowana do Twoich możliwości finansowych pod względem wysokości pożyczonej kwoty oraz ilości i wysokości rat.

Każda osoba, która bierze pożyczkę musi zachować czujność – spłata w terminie pozwala na uniknięcie licznych problemów, jakim są kary umowne oraz odsetki za zwłokę. Spłacając pożyczkę w terminie mamy szansę na kolejną pożyczkę od firmy pozabankowej.