Jakie pożyczki najczęściej biorą Polacy?

W dzisiejszych czasach Polacy pożyczają zarówno w banku, jak i w firmach pozabankowych. Obecnie uzyskanie pożyczki jest łatwo dostępne i nie wymaga zbędnych formalności. Najwięcej pieniędzy Polacy wydają, co roku na organizację świąt oraz na wakacje. Dodatkowe pieniądze przeznaczane są na zakupy, nie tylko te świąteczne, ale także takie, które są uzupełnieniem domowego budżetu, czyli szkolne wyprawki, opał na zimę, wyposażenie mieszkań oraz leki. Często za pożyczone pieniądze rodacy jeżdżą też na wycieczki krajowe i zagraniczne.

Pożyczki gotówkowe dominują

Pożyczki krótkoterminowe cieszą się dużą popularnością wśród wielu ludzi. Przede wszystkim, stanowią one jedyną opcję pożyczenia pieniędzy na niewielkie kwoty oraz na krótki czas. W większości firm pożyczkowych ich wysokość sięga od 200 do 8000 do tysięcy złotych, natomiast spłata ma charakter jednorazowy i, w zależności od szczegółów oferty pożyczkodawcy, musi nastąpić w ciągu 30 lub 60 dni. Wiele firm oferuje również pierwszą pożyczkę za darmo w kwocie od 100 do 3000 zł. Mówiąc o pierwszej darmowej pożyczce, mamy na myśli pożyczkę skierowaną do nowych klientów i spłaconą w terminie 30 dni. Pożyczka za 0 zł udzielana jest bez żadnych dodatkowych opłat przygotowawczych, prowizji i odsetek. Pożyczamy określoną kwotę – na przykład 2000 złotych — i tyle samo mamy do zwrotu.

Ze wsparcia pożyczek gotówkowych mogą skorzystać klienci, którzy: uzyskują nieregularne dochody, spłacają już kilka zobowiązań finansowych, czy też posiadają pojedyncze negatywne wpisy w historii kredytowej. Największą zaletą pożyczek krótkoterminowych jest sposób zaciągania. Pożyczkę można zaciągnąć w sposób szybki i wygodny, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę firmy pożyczkowej, uzupełnić swoje dane osobowe oraz kontaktowe i podać wnioskowaną kwotę pożyczki. Następnie pozostaje już tylko wysłać wniosek drogą internetową i poczekać na decyzję pożyczkową – środki mogą pojawić się na koncie nawet w ciągu kilkunastu minut.

Kochamy kredyty ratalne

Pożyczki to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi sektora finansowego w Polsce. Z każdym rokiem rośnie liczba pożyczkobiorców oraz pożyczkodawców, którzy z chęcią udzielają zobowiązania na niemały procent. W obecnych czasach chwilówki na raty przez internet to najwygodniejszy i najszybszy sposób pożyczania pieniędzy.

Sektor pozabankowy oferuje pożyczki krótkoterminowe, jak i również ratalne pożyczki krótkoterminowe, które pozwalają pozyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych na okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy.

O popularności pożyczek na raty wśród Polaków decyduje przede wszystkim ich łatwa dostępność. Obecnie „kupowanie na raty” oferuje większość sklepów, zwłaszcza tych związanych z elektroniką i sprzętami RTV czy AGD. Również większość firm pozabankowych udziela pożyczek na raty przez internet. Jest to opcja dostępna dla każdej pełnoletniej osoby, która posiada urządzenie z dostępem do internetu. Pożyczkę od firmy pozabankowej możemy przeznaczyć na dowolny cel.