Jak uzyskać pożyczkę online? Sprawdźmy to!

Kredyt online – według pożyczkodawców to szybki i prosty sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki. Czy rzeczywiście tak jest? W jaki sposób wybrać najkorzystniejszą ofertę? Jak przebiega proces składania wniosku o pożyczkę? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Decyzja o wzięciu pożyczki

Każda decyzja o skorzystaniu z jakiegokolwiek produktu finansowego powinna być poprzedzona sprawdzeniem naszych możliwości. W tym wypadku pośpiech jest złym doradcą, a zanim sięgniemy po dodatkowe pieniądze, upewnijmy się, że rzeczywiście ich potrzebujemy. Każde zobowiązanie to obciążenie domowego budżetu na co najmniej kilka miesięcy. Warto więc sprawdzić, czy regularna spłata rat kredytowych nie okaże się dla nas problemem. Poświęćmy na to tyle czasu, by mieć pewność, że pożyczka online rzeczywiście okaże się korzystna.

Wybór odpowiedniej oferty

Jeśli już podjęliśmy decyzję o wzięciu pożyczki przez Internet, możemy przejść do poszukiwania najkorzystniejszej oferty. Pożyczkodawców nie brakuje, a na analizę każdej propozycji z osobna z pewnością nie starczyłoby nam czasu. Na szczęście możemy skorzystać z porównywarek pożyczkowych. To narzędzia, które analizują dostępne w danym momencie oferty pożyczkowe. Możemy ustalić określone parametry finansowania, a porównywarka wskaże nam najkorzystniejsze rozwiązania.

Określenie warunków pożyczki

Gdy już zdecydujemy się na konkretną ofertę, przejdźmy na stronę pożyczkodawcy. Tam znajdziemy kalkulator pożyczkowy – z jego pomocą w prosty sposób określimy warunki kredytu, od konkretnej sumy po czas trwania umowy. Ustalając te parametry, otrzymamy precyzyjną informację na temat wysokości miesięcznej raty oraz całkowitych kosztów pożyczki. W ten sposób dopasujemy kwotę do naszych potrzeb.  

Składanie wniosku

Gdy określimy już swoje finansowe potrzeby, możemy od razu przejść do składania wniosku pożyczkowego. Zwykle wystarczy jedno kliknięcie, by naszym oczom ukazał się odpowiedni formularz. Należy w nim podać kilka podstawowych danych, m.in.:

  • numer PESEL,
  • dane teleadresowe,
  • informację na temat źródła dochodu.

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól możemy wysłać wniosek. Pozostaje nam już tylko czekać na informację zwrotną.

Weryfikacja

Wypełniony formularz trafia do weryfikacji. Analizę naszej zdolności kredytowej przeprowadza się na podstawie informacji podanych wcześniej w formularzu oraz zawartych w BIK-u. Cały proces przebiega bardzo szybko, a decyzję o rozpatrzeniu wniosku możemy otrzymać praktycznie po chwili.

Przelew na konto

Ostatnim etapem jest weryfikacja danych. Dokonuje się jej poprzez wykonanie przelewu w wysokości np. 1 zł na rachunek pożyczkodawcy. W ten sposób zyskujemy pewność, że kwota trafi na właściwy rachunek bankowy.

Jeśli proces aplikowania przebiegł pomyślnie, pozostaje nam tylko czekać na przelew od pożyczkodawcy. Pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. Przelew otrzymamy niezależnie od dnia tygodnia. Środki mogą wpłynąć na nasze konto również w weekend.