Jeszcze do niedawna tatuaże kojarzyły się często z ludźmi mającymi powiązania ze świtem przestępczym — kropka, łezka i inne znaki charakterystyczne dla przestępców wzbudzały strach. Teraz jest zupełnie inaczej – tatuaże przestały się już kojarzyć z kryminałem. Coraz częściej wytatuowane osoby możemy spotkać w urzędach czy gabinetach lekarskich. Skórę kolorują sobie kobiety i mężczyźni. Ludzie młodsi, ale także i starsi wiekiem.
Tatuaż to dla jednych ozdoba, dla innych ważny symbol. Często także zastanawiamy się, jaki właściwie jest koszt zrobienia tatuażu? Od czego zależy jego cena? Jak prezentują się ceny tatuaży w Polsce oraz w jaki sposób zdobyć pieniądze na jego wykonanie?
Ceny tatuaży w Polsce
Tatuaż to dowolny znak graficzny na ciele, w Polsce można go wykonać po ukończeniu 18 roku życia, jeśli “dziarę” chce sobie wykonać osoba niepełnoletnia, musi mieć na to zgodę opiekunów prawnych. W Polsce ceny najmniejszych tatuaży rozpoczynają się od około 150 złotych. Za średniej wielkości tatuaż będziemy musieli zapłacić około 600 złotych. Duże tatuaże pokrywające całe plecy czy ręce to wydatek nawet kilku tysięcy złotych w renomowanym studiu.
W Polsce istnieje wiele salonów tatuażu, ale w żadnym nie ma ogólnego cennika. Oczywiście na stronach internetowych salonów można znaleźć przykładowe cenniki, ale są to ceny orientacyjne. Cena za tatuaż jest ustalana na miejscu lub po przesłaniu wybranego przez Ciebie wzoru. Licz się jednak z tym, że będzie to wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Koszt wykonania tatuażu zależy przede wszystkim od takich czynników jak:
- Wielkość tatuażu;
- Stopień skomplikowania wzoru;
- Renoma studia lub tatuatora;
- Koloru tuszu.
Pożyczka na tatuaż
Podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu powinno być zawsze dobrze przemyślane – w końcu to ozdoba, która pozostaje z nami już na zawsze. Nie ulega też wątpliwości, że moda na tatuaż szybko nie przeminie. Latem wielu Polaków dumnie prezentuje swoje dzieła na plażach, deptakach. Piękne dzieła na skórze nie powstają w jeden dzień, a koszt wykonania tatuażu zależy od renomy studia tatuażu i tatuażysty.
Osoby, które pragną wykonać tatuaż mogą się zapożyczyć w firmach pozabankowych, które oferują chwilówki lub pożyczki na raty. Wiele firm pozabankowych w swojej ofercie posiada pierwszą darmową pożyczkę od 100 do 3000 zł na okres spłaty do 30 dni. Jest to dobra propozycja dla wielu osób, którzy chcą pożyczyć mniejszą kwotę bez żadnych dodatkowych kosztów. Pieniądze uzyskane z pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel, więc nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli przeznaczymy je na wykonanie wymarzonego tatuażu.
Firmy pożyczkowe oferują również pożyczki na raty w kwocie od 100 do 15 000 zł na dowolny cel. Jest to opcja dla tych, którzy nie są w stanie spłacić pożyczki w 30 dni i wolą spłatę rozłożyć na kilkanaście rat. Pożyczka na raty to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą zbytnio nadszarpnąć swojego domowego budżetu.