Gdzie wziąć pożyczkę?

W ostatnim czasie wiele ludzi zastanawia się, jakie instytucje udzielają pożyczek. W Polsce tego typu rzeczami zajmuje się prawie 50 instytucji zwanych potocznie „parabankami”. Parabanki to firmy specjalizujące się w udzielaniu chwilówek z terminem spłaty do 30 dni i niewielką kwotą przeważnie do 1000-5000 zł. Firmy pozabankowe udzielają również pożyczki ratalne z terminem spłaty nawet na 3 lata. W tym przypadku pożyczyć możemy znacznie więcej, bo aż 10 000 – 15 000 zł.

Szybkie pożyczki dostępne są w stacjonarnych instytucjach w każdym mieście. Obecnie wiele firm pozabankowych oferuje również pożyczki przez internet. W dobie internetu, szybkich przelewów i łatwego dostępu do bankowości elektronicznej uzyskanie pożyczki stało się bardzo proste.

Jak wybrać firmę pożyczkową?

Pożyczki przez internet to produkt, który wybiera coraz więcej osób. Dodatkowe pieniądze można dostać szybko i bez zbędnych formalności. Poszukiwania rzetelnej firmy pożyczkowej warto rozpocząć od analizy opinii klientów, którzy swoje rekomendacje udostępniają w Internecie. Trzeba mieć także na uwadze, że im dłużej firma pożyczkowa działa na rynku, tym wyższa jest jej wiarygodność.

Ułatwieniem w wyborze wiarygodnych pożyczkodawców mogą być rankingi oraz porównywarki szybkich pożyczek. Tam znajdziemy listę najpopularniejszych firm pożyczkowych w Polsce. Klikając na logo danej firmy przejdziesz na jej stronę internetową, na której poznamy ofertę pożyczkową. Na stronie pożyczkodawcy powinny znaleźć się informacje o dostępnej kwocie oraz na jaki okres spłaty uzyskamy pożyczkę. Strona internetowa firmy pożyczkowej powinna zawierać takie informacje jak: wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania pożyczki (RRSO) oraz całkowitą kwotę do spłaty pożyczki.

Następnie należy dokładnie przeanalizować umowę przed jej podpisaniem. Upewnijmy się, jakie konsekwencje czekają nas w razie niespłacenia pożyczki w określonym terminie. Warto również sprawdzić, czy istnieje możliwość dokonania spłaty pożyczki przed terminem oraz czy firma wydłuża termin spłaty pożyczki.

Podczas analizy zapisów umowy naszą czujność powinny wzbudzać wszelkie rozbieżności pomiędzy tym, co pożyczkodawca prezentował w swojej ofercie handlowej a tym, co zostało uwzględnione w umowie. Dzięki rozsądnemu sprawdzeniu wszystkich propozycji i wybraniu tej najbardziej odpowiadającej na Twoje potrzeby unikniemy długów, windykacji, a nawet komornika.

Która oferta pożyczki jest najlepsza?

Znalezienie dobrej oferty pożyczki to nie lada wyzwanie. Tanie pożyczki gotówkowe to bardzo ciekawa opcja dla osób, które pierwszy raz mają nagły wydatek i potrzebują szybko małej kwoty pieniężnej. Obecnie istnieje wiele firm, które oferują bardzo korzystne warunki dla pierwszej pożyczki. Na początek warto wybrać oferty darmowych pierwszych pożyczek, których jest obecnie sporo na rynku. Pożyczka będzie za darmo pod warunkiem, że spłacimy ją w terminie.

Wiele firm pozabankowych oferuję pierwszą pożyczkę w kwocie od 1000 zł do 3000 zł na 30 dni nie ponosząc żadnych kosztów. Warunkiem skorzystania z takiej promocyjnej oferty jest skorzystanie z produktu finansowego, jako nowy klient. Ponadto oprocentowanie takiego produktu jak darmowa pożyczka nie zostanie naliczone, jeśli klient odda pieniądze w terminie.

Darmowe pożyczki można bez problemu zaciągnąć zarówno za darmo przez komputer, jak i również po bezpośrednim spotkaniu z konsultantem firmy pożyczkowej. Jeżeli więc jeszcze nie korzystaliśmy z szybkiej pożyczki przez Internet, wybierzmy tą, która ma w swojej ofercie chwilówki za darmo. Z takiej oferty w danym parabanku można skorzystać tylko raz.