Czy warto pożyczać pieniądze na wakacje?

Czerwiec to miesiąc uwielbiany przez wielu dorosłych ludzi i dzieci. Co roku ten miesiąc kojarzony jest z końcem szkoły i początkiem wakacyjnego wypoczynku. To idealny czas, by pojechać na wymarzony urlop, ponieważ każdy potrzebuje odpoczynku czy to od nauki, szkoły czy od codziennej niełatwej pracy.

Wielu ludzi, by wyjechać na wymarzone wakacje potrzebuje dobrego wsparcia finansowego. Obecnie dodatkowe pieniądze na dowolny cel udziela wiele firm pozabankowych, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych, jak i pożyczek ratalnych.

Zanim zdecydujemy na zaciągnięcie pożyczki od firmy pozabankowej warto zastanowić się nad tym, czy na pewno zdołamy ją spłacić. Co więcej, warto także przeliczyć, czy nasza zdolność kredytowa jest na tyle duża, by udźwignąć kolejne zobowiązanie.

Pożyczka wakacyjna

Dłuższy urlop miewamy zazwyczaj raz w roku. Więc pozostałą część roku można przeznaczyć na odłożenie pieniędzy na wakacyjny wypoczynek. Jednak teoria teorią a życie życiem.

Dłuższy wypoczynek od pracy, połączony ze zmianą otoczenia jest gorąco polecany przez psychologów i specjalistów od higieny pracy. Planując wyjazd nad morze, w góry, lub w inne miejsce wypoczynku, część osób zastanawia się nad wzięciem pożyczki na ten cel. Zanim jednak złożymy wniosek o konkretną pożyczkę na wakacje musimy dokładnie zaplanować ile chcemy przeznaczyć na wyjazd.

W przypadku gdy będzie to niewielka kwota, nieprzekraczająca 1000-3000 złotych, warto rozważyć chwilówkę – pożyczkę, która spłaca się w ciągu najczęściej 30 dni. Jeśli skorzystamy z promocji pierwszej darmowej pożyczki dostępnej w niektórych firmach, możemy pożyczyć pieniądze za 0 zł. Wówczas zapożyczenie się na urlop nie będzie nas nic kosztowało.

Jeśli nasz wyjazd kosztuje więcej lub nie będziemy sobie w stanie poradzić z całą spłatą za jednym razem, warto sprawdzić pożyczki ratalne. Są one dostępne zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. W firmie pozabankowej możemy pożyczyć od 1000 do 25 000 zł z okresem spłaty do 48 miesięcy. Taka pożyczka zbytnio nie obciąży naszego budżetu a dług będziemy spłacać w dogodnych ratach.

Po powrocie trzeba spłacać…

Po roku pracy każdemu z nas należy się dwa tygodnie urlopu. Kiedy wyjeżdżają sąsiedzi, znajomi z pracy i przyjaciele potrzeba odpoczynku coraz bardziej się nasila. Chęć odpoczynku jest zrozumiała, ale wakacje na kredyt powinniśmy dobrze przemyśleć.

Polacy chętnie zaciągają pożyczki na dowolny cel. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto jednak przeanalizować poszczególne oferty i wybrać pożyczkę, która pozwoli uniknąć kłopotów finansowych w razie nieprzewidzianego zdarzenia losowego. Wakacje ratalne wciąż nie są szczególnie popularnym udogodnieniem, jeżeli chodzi o pożyczki pozabankowe. Takie rozwiązanie pozwala na tymczasowe zawieszenie spłaty pożyczki – od jednej do kilku rat.

Z wakacji na kredyt można skorzystać jednokrotnie bądź kilkukrotnie w ciągu okresu kredytowania. Wszystko jest zależne od oferty firmy pożyczkowej. Zawieszenie spłaty kredytu to opcja dostępna zwykle dla wiarygodnych i rzetelnych klientów firm pożyczkowych. Największe szanse na skorzystanie z takiego produktu mają osoby, które posiadają pozytywną historię kredytową. Ważna jest również terminowość. Jeżeli regulowali oni poprzednie zobowiązania finansowe w odpowiednim czasie, mają większą szansę na możliwość skorzystania z wakacji od spłaty. Skorzystanie z wakacji kredytowych niestety musi pociągać za sobą dodatkowe koszty.