Czy refinansowanie pożyczki rozwiązuje problem jej spłaty?

Refinansowanie to wciąż temat nie do końca odkryty przez pożyczkobiorców. A jest to prawdziwe koło ratunkowe w podbramkowych sytuacjach finansowych. Dowiedz się więcej i sprawdź, jak rozwiązać problem spłaty zadłużenia.

Refinansowanie – co to?

Polacy coraz częściej chętniej sięgają po pożyczki kredyty – chęć podniesienia stopy życiowej, ale także losowe trudne sytuacje popychają ich do wykonania tej czynności. Zachęcająca jest ich niemal wszechobecna dostępność, korzystne (na pierwszy rzut oka) warunki umowy. W życiu zdarzają się jednak różne nieprzewidziane sytuacje i dość często zmuszeni jesteśmy pieniądze przeznaczone na spłatę długu ulokować w coś innego – nagłe leczenie, pomoc najbliższym. A wtedy już jesteśmy o krok od niemożności uregulowania swoich finansowych zobowiązań. Refinansowanie pożyczki to sposób na to, aby uregulować swoje zadłużenie. Dość często zdarza się, że w sytuacjach lodowych lub nagłych sprawach jesteśmy zmuszenie zadłużyć się czy to w banku czy firmach pożyczkowych oferujących wsparcie finansowe – niestety korzystając z opcji pożyczki deklarujemy się na konkretny termin jej spłaty. Co jednak w przypadku, kiedy nie jesteśmy w stanie terminowo uregulować zadłużenia? Z pomocą przychodzi refinansowanie – polega ono na spłacie Twojego długu przez inną firmę pożyczkową. Takie rozwiązania pozwala Ci uniknąć problemów związanych z brakiem spłaty pierwszego zadłużenia i związanym z tym wzrostem kosztów dodatkowych – naliczanych częstokroć od każdego dnia zwłoki spłaty. Kredyt refinansowy jest przydatny w przypadku kłopotów ze spłatą większej liczby pożyczek i kredytów – korzystanie z refinansowania pozwoli zgromadzić Ci wystarczającą ilość środków, które pozwolą na spłatę długu bez niebotycznych odsetek za każdy dodatkowy dzień. Refinansowanie bardzo często wiąże się ze zgodą na korzystniejsze warunki spłaty długu u drugiego pożyczkodawcy (refinansującego) niż w przypadku wcześniejszych pożyczek.

Jak znaleźć odpowiednią pożyczkę refinansującą?

Ułatwiajmy sobie życie – to powinna być dewiza każdej firmy finansowej. Z takiego założenia wychodzi coraz więcej pożyczkodawców. Firmy pożyczkowe wyręczają ich w znalezieniu odpowiedniego refinansowania pożyczki i załatwianiu niezbędnych formalności. Jeśli jednak wolisz dopilnować wszystko samodzielnie – procedura złożenia aplikacji w firmie pożyczkowej jest banalnie prosta – wystarczy wypełnić formularz online i złożyć wniosek na stronie wybranego parabanku.

Nasz portal pozwoli Ci na odnalezienie rozwiązania skrojonego do twoich potrzeb. Porównywarka usług finansowych sprawi, że znajdziesz odpowiednią ofertę dla siebie, która cechować się będzie korzystnymi opłatami i odpowiednią liczbą czasu koniecznego do zgromadzenia przez Ciebie środków do uregulowania długu.

Zalety refinansowania pożyczek

Co istotne, a co wielu pożyczkobiorców powstrzymuje przez skorzystaniem z usługi, refinansowanie nie wpływa negatywnie na historię w BIK-u. Cały proces załatwiania refinansowania przebiega niezwykle sprawnie i bezproblemowo. Nie jest konieczne gromadzenie wielu papierów, dokumentów, oświadczeń, formalności najczęściej ograniczają się do wypełnienia wniosku. Korzystając z refinansowania otrzymujesz nowy termin spłaty pożyczki, dlatego zyskujesz dodatkowy czas na zebranie pieniędzy oraz, co chyba istotniejsze, spokojną głowę i niezmącony problemami sen! Pożyczka refinansująca jest prawdziwą deską ratunku w nawet najbardziej zaostrzonych sytuacjach – umożliwia spłatę zaciągniętych długów i zobowiązań niemal natychmiast – dlatego możesz o nią wnioskować nawet kiedy wydaje Ci się, że nie ma dla Ciebie już pomocy, a windykator puka już do drzwi.