Bankomat nie wypłacił pieniędzy

Nie ma co ukrywać, że bardzo często wykorzystujemy bankomaty. Naturalnie nie jest to coś, co powinno w jakikolwiek sposób zaskakiwać, bankomaty stały się częścią życia. Jeżeli są co do tego jakiekolwiek wątpliwości, wystarczy zadać jedno pytanie — jaki procent osób nie konta w banku?
Oczywiście nie sposób dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, ale to pytanie powinno pomóc w pozbyciu się ewentualnych niejasności.

Ktoś może też dodać, że założenie konta nie oznacza posiadania karty (jak zapewne wszystkim wiadomo, do wypłaty z bankomatu potrzebna jest karta). Jest to prawda, ale co by nie mówić, założenie konta bardzo często oznacza również posiadanie karty.

Bankomat nie wypłacił pieniędzy a pobrał z konta

Warto też podkreślić, że wypłata pieniędzy nie zawsze musi przebiegać bezproblemowo. Zastanawiasz się nad tym, z czego mogą wynikać problemy? Najbardziej popularna sytuacja (a przynajmniej można pokusić się o takie stwierdzenie) to wpisanie błędnego kodu PIN. Niemniej jednak taka sytuacja nie jest jakoś szczególnie straszna (jeżeli przyjmiemy założenie, że PIN nie dostał się w posiadanie niepowołanej osoby).

O czym jeszcze przydałoby się powiedzieć? Mówiąc wprost — może zdarzyć się tak, że pieniądze zostaną pobrane z konta, ale bankomat nie wypłaci pieniędzy. Pewnie od razu pojawiło się pytanie, co robić w takich okolicznościach? Najkrócej rzecz ujmując, w takich okolicznościach jest tylko jedna możliwość — złożenie reklamacji do banku.
Co ważne, reklamacja nie musi zostać złożona w jakiś określony sposób. Najkrócej rzecz ujmując, sposób złożenia reklamacji jest dowolny.

Co robić w takiej sytuacji?

Cały czas masz pewne wątpliwości? Przytoczony przykład jest bez wątpienia stresujący, ale mimo to trzeba zachować spokój. Można powiedzieć, że nerwy nigdy nie są dobrym doradcą i należy o tym pamiętać (bez względu na wszystko).
Przejdźmy teraz do przyczyn, przez które może dojść do niewypłacenia pieniędzy.

Jeżeli bankomat nie wypłaca pieniędzy i jednocześnie pieniądze znikają z konta, możliwe są trzy przypadki:

  • awaria techniczna bankomatu,
  • silnie zabrudzona bądź uszkodzona karta,
  • błąd połączenia bankomatu z bankiem.

Przy okazji poprzedniej części była mowa o tym, że sposób złożenia reklamacji jest bez znaczenia. Niemniej jednak wymieńmy sobie wszystkie opcje.

Reklama może zostać złożona pisemnie (poczta lub osobista wizyta w oddziale banku), ustnie (wizyta w oddziale banku), telefonicznie i internetowo.

Czy warto zawsze brać wydruk?

Zastanawiasz się nad tym, czy warto zaopatrywać się w wydruk? Jak pewnie wiesz, wydruk nie jest obowiązkowy, ale nie oznacza to tego, że nie jest wart uwagi. Krótko mówiąc — jest wprost przeciwnie.
Co do szczegółów, wydruk może okazać się pomocny w przypadku jakichś problemów (wystarczy nawiązać do sytuacji, która znalazła się w tym tekście). Trzeba też mieć świadomość, że bankomat to po prostu maszyna.

Jeśli pojawią się jakieś problemy, a zapomnisz o wydruku, nie martw się — tak jak już zostało wspomniane, posiadanie wydruku nigdy nie jest koniecznością.