Alert BIK

Nie ma co ukrywać, że niejednokrotnie słyszy się o różnych oszustach. Można powiedzieć, że nieustannie trzeba się mieć na baczności. Jeśli chodzi o szczegóły, jest wiele do powiedzenia (wśród oszustw nie brakuje choćby wyłudzeń kredytów).
Zastanawiasz się nad tym, co należy zrobić, żeby zabezpieczyć się przed wyłudzeniami? W zasadzie nie ma co myśleć — po prostu czas pomyśleć o alercie BIK.

Jeżeli nie wiesz, o czym mowa, zaraz wszystko stanie się jasne.

Co to jest alert BIK?

Czas powiedzieć o tym, czym jest alert BIK. Niemniej, zanim o tym, warto zastanowić się nad tym, czym jest BIK. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że BIK to Biuro Informacji Kredytowej.
Biuro Informacji Kredytowej można określić jako główne źródło informacji kredytowej i gospodarczej. Dokładniej mówiąc, BIK odpowiada za gromadzenie i udostępnienie informacji dotyczących realizacji zobowiązań kredytowych i finansowych.
Można jeszcze dodać, że BIK działa na rzecz całego systemu bankowego w naszym kraju.

Z pewnością domyślasz się już, co należy rozumieć przez alerty BIK, ale mimo tego przejdźmy do szczegółów. Mówiąc wprost — alert BIK jest skuteczną ochroną przed wyłudzeniem kredytu. Zadajesz sobie pytanie, w jaki sposób działa alert BIK? Zacznijmy od tego, że wszyscy jesteśmy narażeni na utratę dokumentu tożsamości lub kradzież danych osobowych (także alert BIK może przydać się każdemu).
Co do działania — próba wyłudzenia kredytu = wysyłanie SMS-a i e-maila.

Cennik alertów BIK

Zastanawiasz się nad tym, ile trzeba zapłacić za alerty? Alerty nie są drogie i co najważniejsze, mowa o skutecznej pomocy (co by nie mówić, skuteczność zawsze jest najistotniejsza). Musisz jeszcze wiedzieć o tym, że masz pewien wybór — możesz zamówić alerty lub zdecydować się na pakiet (alerty i usługi dodatkowe). Jeżeli chodzi cennik, alerty kosztują 24 zł, natomiast za wspomniany pakiet należy zapłacić 99 zł. Co więcej, cena pakietu jest promocyjna.

Pewnie od razu pojawiło się pytanie, co rozumie się przez usługi dodatkowe? Jeśli interesują Cię usługi dodatkowe, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze zapoznanie się ze stroną BIK-u.

Komu opłaca się korzystać z alertów?

Czy są jakieś grupy osób, w przypadku których korzystanie z alertów jest szczególnie wskazane? Nie ulega wątpliwości, że jest to pytanie, na które mogą pojawić się różne odpowiedzi. Co do konkretnych grup, na pewno należy wskazać osoby bogate i samotne — takie osoby wydają się łatwym celem (ale w sumie wszystko jest możliwe).
Jakby nie patrzeć, spore znaczenie może mieć też wiek.

Warto może jeszcze wrócić do definicji alertu BIK. Tak się składa, że alerty BIK chronią nie tylko przy próbach wyłudzeń kredytów. Krótko mówiąc — możesz liczyć na powiadomienia także wtedy, gdy ktoś będzie Cię sprawdzał w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Nie wiesz, co należy przez to rozumieć? Jeśli tak, najlepiej odnieść się do jakiegoś przykładu — dobrym przykładem jest choćby wyłudzenie abonamentu kredytowego (nie wszystkim złodziejom musi zależeć na wielkich zyskach).

Najkrócej rzecz ujmując, w zasadzie nie wiadomo, komu opłaca się korzystać z alertów.